Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 12 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Pana la urma au terminat de montat grinzile peste CB? Stie cineva?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tiberiud

Intreb, nu dati cu parul... ;)
Nodul de la Moara Vlasiei este deschis? Adica, daca se poate urca pe A3 spre Brasov din directia Balotesti-Caciulati!?
Multumiri.

Ionut

Nodul Moara Vlasiei NU este deschis, insa poti folosi nodul Snagov, la doar cativa km distanta... Asta DOAR daca drumul prin padure este OK. Adica drumul asta. Chiar nu stiu cum este prin padure, n-am fost niciodata... s-ar putea sa fie rupt, chiar nu stiu. Daca ai chef de aventura si nu tii prea tare la masina se merita, zic eu. :) Daca te duci sa ne spui cum a fost.

marius_ar

Duminica am avut o zi plina, dupa A1, A2 si A4 acum Autostrada A3 Bucuresti-Ploiesti:

http://www.youtube.com/v/v1Y0g6qbkL4

Ionut

Superba filmare, multumim Marius! :cheers:
Din pacate calitatea (planeitatea) asfaltului lasa muuuult de tot de dorit, se vede si din trepidatiile camerei... comparati de exemplu cu filmarea cealalta a lui Marius de pe A2 si A4, segmentele noi. Of.

tiberiud

Quote from: Ionut on September 04, 2012, 01:43:58 PM
Nodul Moara Vlasiei NU este deschis, insa poti folosi nodul Snagov, la doar cativa km distanta... Asta DOAR daca drumul prin padure este OK. Adica drumul asta. Chiar nu stiu cum este prin padure, n-am fost niciodata... s-ar putea sa fie rupt, chiar nu stiu. Daca ai chef de aventura si nu tii prea tare la masina se merita, zic eu. :) Daca te duci sa ne spui cum a fost.

OK, mersi pt. info!
Ai idee cand vor deschide?
Dupa 20 sept. ma mut in zona si eram curios cand vom putea folosi si nodul ala.
Mersi inca o data.

stangabriel

Azi noapte erau 2 grinzi din segmentul urmator al podului peste centura.

Ionut

Quote from: tiberiud on September 05, 2012, 08:43:57 AM
Ai idee cand vor deschide?

Habar nu am, cred ca nici ei nu stiu. :) Mai au de lucrat la acel nod...

Oricum daca stai/te muti in zona eu zic ca merita sa dai o tura pe acel drum prin padure si sa vezi daca este asfaltat sau macar practicabil... mergi in recunoasterea noului cartier. :) Si ne spui si noua cum e, poate vor si altii sa stie.

ciprebbe

Quote from: stangabriel on September 05, 2012, 10:33:18 AM
Azi noapte erau 2 grinzi din segmentul urmator al podului peste centura.
eu cred ca vor pune grinzile pe un sens pana in celalalt capat apoi se vor ocupa de montatul grinzilor pe celalalt sens...din poze asa pare
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

are sens pentru ca asa se poate gandi o deschidere partiala pe un sens.
Drumurile noastre POATE;

MRS

Pe sensul spre Bucuresti sunt puse toate grinzile...

Azi am folosit A3; versus ultima data am notat urmatoarele:
+: doar 1 caine, mai bine spus o jumatate; pe sectorul euroconstruct se baga material bine; la fel pe segmentul pizarotti; pe tronsonul umb se schimba panourile de 100km/h cu unele de 130km/h; se monteaza garduri la greu pe toata autostrada; a aparut o firma de paza, pana la Pl am depasit vreo 2
-: doar 4 TIR-uri pana la Ploiesti, doi romani si 2 polonezi... Ar trebui rerutati cei ce folosesc dn1a pe autostrada, nu inteleg de ce nu se foloseste; "boschetarii" pe pozitie; nu s-a deschis inca nodul de la Moara Vlasiei;
Altele: A3 lasa impresia ca este mai folosit decat A2; poze duminica pt ca nu le pot urca de pe telefon...

:cheers:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut

Multumim de vesti! :cheers:

Nu merg multi pe DN1A pentru ca daca vin din vest si merg spre Brasov nu vor ocoli pana pe A3... :)
E valabil si pentru cei cu autoturisme care merg pe DN1, nu pe A3, pentru ca nu ocolesc daca stau in vestul capitalei.

MRS

De la sensul giratoriu DN1A/DNCB pana la sensul giratoriu A3/DNCB sunt doar aprox. 12km... Eu cred ca nu sufera comparatie mers in siguranta pe autostrada vs mers prin 10-12 sate cu carute, oameni, animale etc pana Ploiesti si mai departe de acolo...


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

cezar-mario2012

Pe sensul de intrare in Bucuresti, mai sunt de montat 9 grinzi, la podul de peste CB. Ultimele 5 o sa mai dureze pentru ca nu este terminata "culeea", parca asa ii zice la capatul de beton al podului. Apoi trece pe celalalt sens cu montajul grinzilor.

MRS

Pe tronsonul construit de umb, pe directia Pl-B viteza maxima permisa este de 130km/h. Am trecut acum cateva ore. Restul pana la DNCB  a ramas pe 100km/h limita.

:cheers:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...