News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

S-o crezi tu ca nu tine mult bariera aia. Iti spun eu care am srv dupa bariera aia, pana in Popasului.

Ionut

Deci da, e clar, trebuie conectarea A3 in zona Petricani, stim, am tot discutat.
A3 este foarte utila chiar si asa, fara acea intrare, vreti sa nu dezgropam iar subiectul?

ciprebbe

O intrebare legat de capatul din Bucuresti.
Italienii parca aveau produse grinzile pt structuri , mai exista asa ceva ? Presupun ca cel putin cele de la Popasului erau executate ( daca nu chiar toate pana ina Buc).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ghrt

Legatura din Petricani va ajuta, dar pentru ca Bucurestiul este un oras mare solutia reala este o centura care sa permita o viteza decenta.

Eu plec din Pantelimon si, pana la distrugerea asfaltului de pe DNCB portiunea DN3-Voluntari, am preferat DNCB-ul sa ajung la A3. Sa merg prin oras si sa stau la trecere la nivel cu CF-ul nu imi suna a autostrada si mi se pare un compromis greu de acceptat, deoarece nu mai pot estima precis durata deplasarii (conteaza la mine). Totusi acum sunt nevoit sa merg prin Andronache.

Pe de alta parte, mica diferenta de km este compensata de diferenta de siguranta. Avem o singura viata.
Cont (aproape) inactiv.

Eurocopter

Azi UMB a inceput la ora 6 programul.

Tavi

Quote from: ciprebbe on August 02, 2015, 09:55:35 PM
O intrebare legat de capatul din Bucuresti.
Italienii parca aveau produse grinzile pt structuri , mai exista asa ceva ? Presupun ca cel putin cele de la Popasului erau executate ( daca nu chiar toate pana ina Buc).
Ciprebbe, grinzile sunt depozitate in buclele de la nodul A3xDNCB adica aici: https://www.google.ro/maps/@44.5262778,26.1783256,1299m/data=!3m1!1e3. Din pacate gmaps nu are o fotografie mai recenta. Poate reuseste cineva sa scoata ceva mai recent de pe Digitalglobe.

adyneamtu

#7086
^^ Folosiți cu încredere Google Earth. Imagini noi în București din Iunie 2015. Grinzile par a fi chiar și pentru podul peste baltă.





Later Edit: Am repostat pozele prin Google Photos.  Sper că așa vor rămâne vizibile.

TibiV

Interesant.
Google Earth si Google Maps nu folosesc aceleași fotografii ?
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

frunzaverde

Quote from: TibiV on August 03, 2015, 10:11:29 AM
Google Earth si Google Maps nu folosesc aceleași fotografii ?

Nu neaparat. GM foloseste in general imaginile de cea mai buna rezolutie disponibile (dintr-o perioada rezonabila de timp).
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

ciprebbe

180 grinzi, e clar ca sunt pt toate structurile. In conditiile astea poate fi executat foarte repede "ciot-ul" doar sa se doreasca acest lucru.
La Gilau viaductul 1 e cu toate predalele instalate, macaraua s-a mutat de aici (fara poze si azi)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

horatiu.cosma

Ceva informatii despre alunecarile dinspre Nadasel?

TibiV

ciprebbe, în ce stadiu sunt cu pilele de la viaductul 2 ?
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprebbe

Se lucreaza la cuzineti (viaduct II) cred ca vor asambla monstrul aici si se apuca de grinzi.

Alunecarea din filmare nu e grava se va remedia repede(in stanga aliniamentului de zeci de ani e locul de adapare al oilor si e plin de papura acolo, nu stiu de ce nu au facut sant pe sub autostrada din start acolo)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

disney

#7093
Quote from: NGC20 on July 29, 2015, 03:59:09 PM
Pentru Targu Mures - Ogra cred ca stam chiar mai bine.
De fapt e vorba de Targu Mures - Ogra si drum de legatura, pentru care proiectul de acord de mediu e gata de anul trecut si s-ar putea sa fi fost eliberat deja.

Ai avut mare dreptate!



Daca mai ai nevoie, acordul il gasesti aici.

NGC

#7094
^^^ Da, multumesc, este exact acordul pe care il am si eu.
:cheers: