Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Ionut

Breaking de la Capital:

Contactat de capital.ro, directorul general al CNADNR, Mircea POP, a precizat că pentru acest tronson au fost depuse 13 oferte din partea unor firme sau asocieri atât româneşti, cât şi străine.

E vorba de Gilau-Nadaselu.

fuscobal

Vad ca in acel contract pentru paza pe Bucuresti - Ploiesti este specificata si obligatia agentilor de paza de a nu permite oprirea masinilor ce nu au probleme tehnice pe banda de urgenta. Sunt curios daca vor face ceva in acest sens sau pur si simplu vor trece ca indolentii pe langa masinile oprite. De asemenea, sunt curios de ce dureaza asa de mult organizarea licitatiilor pentru spatiile de servicii (aceeasi situatie pe toate tronsoanele de autostrada din Romania) !

Ionut

#857
Pe mine m-au luat la intrebari pe A2 odata cand am oprit (parca troncanea ceva la masina si m-am oprit sa vad daca am agatat ceva sau mai stiu eu ce). Au oprit frumos in spatele meu si m-au intrebat daca am vreo problema. Le-am spus ca probabil nu am, doar caut un zgomot pe la suspensii ceva... si au zis OK si au intrat in masina, m-au asteptat pana ce m-am pus in miscare. Pe A2, acum vreo 2-3 ani cred.

Nu se punea problema sa fur ceva, pur si simplu au fost foarte amabili, probabil asta fiind procedura: cand vad pe cineva oprit se opresc si ei si intreaba de sanatate. A fost chiar o experienta OK, iti da o senzatie de siguranta, stiind ca va opri cineva de la securitate daca ai o problema si nu-ti merge mobilul sau nu merg telefoanele de urgenta... sau cine stie ce. Plus ca n-au fost deloc suparatori, chiar s-au purtat exemplar.

Asadar, este posibil sa angajeze o companie care-si face treaba.

iuli

QuoteCompania de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale a anunţat miercuri că a primit 10 oferte, din partea unor companii şi consorţii de companii din România şi străinătate, pentru construcţia unui segment al autostrăzii Timişoara-Lugoj, iar pentru un tronson din autostrada Transilvania au venit cu oferte 13 firme şi asocieri.

[...]

Pentru proiectarea şi construcţia autostrăzii Transilvania, sector 3A, Cluj Vest (Gilău) - Mihăieşti, km 0+000 - km 25+500, tronsonul 3A1, km 0+000 - km 8+700 s-au arătat interesate patru companii (Consorzio Stabile Alveare, Tirrena Scavi, Collini Lavori şi FCC Construccion) şi nouă consorţii (Selina SRL - Doprastav as - Sodi Constructii SRL, OHL ZS - Tel Drum, Pa&Co International - Hochtief Solution, Lena Engenharia e Construcoes - Apolodor Grup Construct - Via Design SRL - Arcadis Eurometudes, Copisa Constructora Pirenaica - Consinit SRL - Eurocerad International SRL, Azvi - Delta ACM 93, Porr Bau GmbH - Hidroconstrucţia - Studio Corona SRL, Spedition UMB - Tehnostrade şi Strabag SRL - Straco Grup SRL - Consitrans SRL - Drum Proiect SRL.
[...]

sursa
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

savagedanyro

fara RADION  ???

mare lucru, am scapat de un "contestatator" prin excelenta

TIMISOARA 2021 !

MRS

Quote from: savagedanyro on August 22, 2012, 11:32:47 AM
fara RADION  ???

mare lucru, am scapat de un "contestatator" prin excelenta
au treaba pe centura acum  ;)


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

savagedanyro

cred ca asta a fost si motivul castigarii centurii : sa nu participe la licitatii :))

TIMISOARA 2021 !

cineva


savagedanyro

TIMISOARA 2021 !

iuli

Tehnologica Radion nu l-a avut ca actionar si pe Blaga?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog


nenea_hartia


fuscobal

Clar nu le trebuie lot de autostrada cand au centura cu bani 100% de la buget. Aici se joaca banii grei cu contracte aditionale peste ceva timp de la inceperea lucrarilor !

Klaudiu!!!

Plec sa fac cateva poze la podul A3 peste DNCB....sper sa avem o surpriza  8)

ciprebbe

Asteptam sa vii cu pozele din teren.....poate sunt sus grinzile  :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe