Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 13 Guests are viewing this topic.

get

Înregistrarea emisiunii se găsește aici, de la 01:10:54.
Între strada cu sens unic a lui Rus și mizeria de la clasa I  :zen: .

Felicitări domnilor în primul rând pentru zbor și în al doilea rând pentru cum ați construit relația cu media.
Nu e puțin lucru, încet încet am evoluat de la "sursa: youtube".

:cheers:

Ionut

Nice one! :)
Felicitarile sunt meritate de toti cei care au contribuit cu banii lor & Eurocopter pentru filmare! Sper sa putem sa strangem iar bani pentru filmari pentru ca se pare ca e singura sansa ca sa fim la curent cu ce se intampla pe santiere.

Eurocopter

#842
Parerea mea ca mai mult de atat nu am fi putut face. Efectele produse sunt maxime avand in vedere resursele pe care le avem noi la dispozitie. A fost, dupa parerea mea, cel mai mediatizat efort al nostru fiind preluat de un numar record de publicatii: ebihoreanul, money.ro, ziuadecj, gandul, capital si realitatea. Drept urmare filmuletul are deja 15.000 de accesari si e in crestere, de asemenea un record pentru noi. Cred ca asa trebuie procedat de acum incolo cand avem un mesaj de transmis: contactate toate redactiile si trimis materialul insotit de un comunicat al nostru. Incet incet ne-am putea dezvolta intr-o comunitate a societatii civile cu un cuvant important de spus in problemele legate de infrastructura.

:cheers:

PS: propun sa procedam la fel in cazul in care realizam in toamna un nou filmulet cu Nadlac-Arad lot I iar lucrurile nu merg in continuare cum trebuie.


Eurocopter

Quote from: savagedanyro on August 14, 2012, 12:04:24 PM
http://www.gandul.info/news/video-cea-mai-mare-bataie-de-joc-pe-bani-publici-din-romania-9944673

mult mai clar decat pe realitatea

Da, si o mica comparatie: articolul nostru de pe Gandul are peste 20.000 vizualizari in timp ce articolul Spectacol la CEREMONIA DE ÎNCHIDERE a JOCURILOR OLIMPICE LONDRA 2012 in jur de 17.500.

Skynick

#845
Din pacate, tot efortul este usor defocusat. Ne uitam putin gresit. Sunt amenintate multe alte lucrari mult mai importante.

Este clar ca guvernul nu are bani/nu vrea sa bage in infrastructura si ca urmare o sa faca o reprioritizare a banilor. Rectificarea o sa ia bani din bugetul MTI. Nu vad cum, in reprioritizarea asta, va intra si Bechtel. Singurul motiv valid este oprirea degradarii lucrarilor, adica salvarea altor bani. Nu exista o nevoie economica a bucatii aleia de autostrada decat cand se finalizeaza toata A3, sau macar de la Tg Mures spre V.

In rest, focusul este evident legat de licitatiile de pe 20 august pe CIV, rezolvarea situatiei pe Nadlac Pecica si zecile de lucrari de infrastructura oprite in diverse stadii de executie, asa la misto, pe contre politice (centura Arad, Suceava etc)

Eurocopter

#846
Cred ca este destul de clar pentru toata lumea ca anul acesta este deja pierdut pentru Suplacu de Barcau-Bors, tot efortul nostru avand scop reluarea cat de cat serioasa a lucrarilor din 2013. Finalizarea Bucuresti-Ploiesti, A2 si A4, dar si a unor sectiuni de pe CIV, ar trebui sa permita acest lucru din punct de vedere bugetar.

PS: Am fost contactat si de cei de la Digi TV care erau tocmai pe teren lucrau la un reportaj despre Suplacu de Barcau - Bors. Le-am dat si lor o scurta declaratie  rezumand acel comunicat mai amplu pe care l-am trimis redactiilor.

Ionut

Am observat ca baietii de la Digi 24 au foarte des informatii despre autostrazi, mai toate stirile importante despre autostrazi sunt date si de ei. In plus fac din cand in cand si cate un reportaj. Bravo lor.

Legat de focus - asta a si fost ideea, sa se filmeze acum Bors-Suplacu sa se stie o treaba, poate vedeam vreo minune. Probabil nu se va mai filma decat la 1,5-2 luni dupa ce se va sti sigur ca Bechtel lucreaza intr-un ritm normal, daca nu sustinut. Toate eforturile vor fi indreptate acum spre A1, este singurul santier care a mai ramas.

nenea_hartia


ciprebbe

#849
Quote from: mns on August 12, 2012, 12:48:51 AM
Se poate pune si o versiune a filmului fara muzica/muzica standard din libraria Youtube, pentru ca in Germania, de exemplu, nu poate fi vazut in versiunea actuala. :(

Am prins si eu o teava de net in Germania si nu se vede filmuletul din cauza coloanei sonaore :( .
Din comentarii si reportajele enuntate de voi , cat de cat ,mi-am facut o parere (la care sincer ma asteptam dupa cum cu ochii mei am vazut "progresul" podului neterminat de la Gilau). La altceva nici nu ne puteam astepta mai ales ca UDAR ne-a adus aceste semnale din teren.
Felicitari Eurocopter pt zborul facut si imaginile prezentate. Sper sa reusesc ca iti vad filmuletul cap-coada.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


Klaudiu!!!

Am trecut astazi pe DNCB si am vazut ca au inceput sa puna grinzile la podul A3



si o poza cu iesirea din A3 spre Tunari

Iar pe partea cealalta a centurii se lucra din greu...mentionez ca era ora 19:30 cand am facut pozele

tonică

^^^Sa fie intr-un ceas bun! Multam de poze... :)

ciprebbe

http://www.time4news.ro/cluj/administrativ/licitatia-pentru-tronsonul-gilau-nadaselu-sa-incheiat.html

,,Pana la sfarsitul saptamanii se va cunoaste numele castigatorului licitatiei", au declarat pentru Monitorul de Cluj reprezentantii CNADNR. Portiunea de autostrada va avea 8,7 kilometri si va tranzita doua localitati din judetul Cluj, pana la kilometrul 5 pe raza comunei Gilau, iar restul pe raza localitati Garbau. Cei 8,7 kilometri fac parte din tronsonul 3a de 25 de kilometri, intre Gilau si Mihaesti.

Sa speram ca nu sunt contestatii
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Sunt curios cine a depus aici... sper sa nu fie atat de inchisi la minte incat sa nu dea numele ofertantilor.