Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Telvanni

Scuze, eu tot nu am inteles cum e nodul de la Petricani, se incumeta cineva sa faca o schita?

horatiu.cosma

Gandeste-te ca A3 va fi ca si o continuare a Str. Fabrica de Glucoza, intersectia va fi in cruce, semaforizata, si va fi o ramura Petricani-A3 pentru a face dreapta fara a intra in intersectie.

Telvanni


NGC

#6258
Quote from: ciprebbe on May 19, 2015, 11:36:38 AM
^ pune si iesirea in DN daca o ai.
In plansa e doar nodul pe autostrada ( zona atacata de UMB din ultimele poze incluzand, bretea 1 si 2. Tot ce e in partea dreapta a plansei  nu e inca atacat in teren)
Am adaugat-o acum pe cea din SF.

ciprebbe

Merci, dar nu se va executa asa. E aprobat cu giratoriu in DN.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

NGC

S-ar putea sa ai dreptate. Plansa este din 2011 si s-ar putea sa o fi modificat. Daca o gasesc si pe cea noua, o inlocuiesc pe cea veche cu cea noua si va informez.

alecu26

referitor la filmarea de cu 2 pagini in urma...intradevar impresionanta nu doarmobilizarea ci si calitatea lucrarilor.

Nici lucrarea asta nu a fost castigata cu mari rezerve financiare, si nici optimizari ale structurilor nu par sa fie facute fata de proiectul Bechtel (ca lungime, solutie tehnica...etc. Poate totusi doar grinzile vor fi in T).

Ca exemplu de calitate a lucrarilor, ma intreb ce compacteaza undeva in debleul acela imens, la baza lui...de culoare alba? o fi facuta stabilizare cu ceva var/ciment si acum compacteaza?

Ma face sa ma gândesc ca in fapt va fi cantecul de lebada a lui UMB....si de aceea chiar daca pierde ceva bani, are ambitia sa fie comparat cu calitatea lucrarilor obtinuta de Bechtel.
Drumurile noastre POATE;

NGC

#6262
Doar o confirmare ca nu va exista banda a 3-a pentru urcare.

http://www.cdep.ro/interpel/2015/r6536A.pdf



pasadia

Dar ce, avem prin zona aia vreo panta atat de importanta incat sa trebuiasca a treia banda? :O

laszlo.robert

Cit este diferenta de altitudine pe lotul UMB,de jos din Gilau si pina sus la padure ?

pasadia

Robert, vorbim de zona "Surplacu de Barcau" nu de Gilau. Dar daca chiar vrei un raspuns pentru intrebarea ta, din Google Maps deduc ca vorbim de o diferenta de circa 180 m (de la 390 la circa 570).

laszlo.robert

Nu faceam referire la Suplacul de Barcau,doar ma gindeam cum o sa urce camioanele pe lotul lui UMB.apropo mersi Pasadia

horatiu.cosma

Panta e lina, doar vorbim de o autostrada cu anumite grade limita de inclinare.

ciprebbe

Vor fi 3 benzi pe urcare la UMB :D.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Vorbești serios?
Viaductele (pilele si culeele) par la fel de late pe ambele sensuri...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)