Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 13 Guests are viewing this topic.

Fili

Despre nodul 2, Moara Vlasiei ce se mai stie?

ciprebbe

#766
daca e sa ne luam dupa cei de la ProTv  doar peste 2 ani se deschide, odata cu cei 6.5km :(

http://stirileprotv.ro/video/data-recent-in-folosinta-desi-nu-este-gata-autostrada-bucuresti-ploiesti-a-mai-ratat-un-termen.html/60597025

min 1.08
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Fili

Imposibil,
bine daca legatura ISU IF este facuta deja cu A2 pe acolo, prin celebrele bariere de carutza, SE POATE ca peste 2 ani,
e veridic.

Ionut

Daca aveti rabdare pana in weekend vin eu cu vesti, cel mai probabil voi ajunge pe A3. Aia cu 2 ani este o prostie, a fost o declaratie tampita a unui secretar de stat si omul a vrut sa zica altceva probabil. Oricum s-a referit doar la partea de 6,5 km din zona metropolitana.

Ionut

#769
OK, deci sunt FOARTE dezamagit de A3 Bucuresti-Ploiesti... FOARTE! Planeitatea lasa extrem de mult de dorit... probleme mari cu asfaltul, sunt curios cum va rezista daca nou este atat de prost pus... poze mai incolo...

---
Am revenit, urmeaza poze. Asa cum ziceam, planeitatea este groaznica. Asfaltul este in multe locuri cu damburi, iar multe, multe rosturi, pe TOATE loturile, inclusiv lotul UMB, sunt foarte dure, inalte, nealiniate, ziceti cum vreti. Si nu doar rosturile au probleme. In multe, FOARTE multe locuri asfaltul are damburi mari in zonele unde se imbina segmentele individuale de asfalt (depinde cum au turnat). E drept ca lotul UMB este cel mai bun, insa si acesta are probleme. Sunt extrem de dezamagit de calitatea lucrarilor.

Bun... poze.

Am intrat pe A3 la Snagov, prin DC 184. Mai jos se vede finalul satului Ghermanesti si intrarea pe DC 184 spre autostrada/nodul Snagov.






DC 184... in continuare... cu caruta la purtator.




DC 184, spre autostrada.

Ionut

Ne apropiem de nod din Ghermanesti/Snagov/DC 184





Ionut

Intram in nodul Snagov, acces spre Ploiesti.








Ionut

Poze facute de pe pasajul DC 184 peste A3.






Dupa ce se supratraverseaza autostrada pe stanga bretelei spre Ploiesti apare o organizare de santier imensa.






Finalul bretelei de acces spre Ploiesti.





Ionut

Incepe efectiv marea dezamagire. Spre Ploiesti...














Ionut

Mai departe, spre Ploiesti...








Pasajul fara culee, care se termina brusc in aer, se vede ca lucrau baietii de zor (sambata dimineata, in jur de ora 09:00).



Ionut

Peisaje frumoase spre Ploiesti. Tinand cont ca autostrada asta e in mijlocul Baraganului, trece prin multe paduri.










Ionut

Final de autostrada...

Podul hobanat (mda, e hobanat, n-ai ce-i zice) A3 peste DN1 la Barcanesti.






Final, "nodul" A3-Centura Ploiesti Vest.



Ionut

La intoarcere (Ploiesti-Bucuresti) n-am mai avut chef sa fac poze pana la Snagov.


Ionut

Zona nodului Snagov, sensul Ploiesti-Bucuresti. Nodul este deschis complet.








Ionut

Zona nodului Moara Vlasiei. Nodul NU este deschis, asa cum se poate observa. Breteaua de iesire de pe autostrada din sensul Ploiesti-Bucuresti nu este nici macar la nivel de terasament! Probabil va mai dura mult pana se va deschide nodul...