Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 14 Guests are viewing this topic.

Cosmin

Quote from: bogdymol on July 10, 2012, 09:12:51 PM
Mie nu-mi merg noile clipuri :(

Nici de pe A2 nici de pe A3. Nici pe Chrome, nici pe IE9... :(

Descarca player-ul de aici: http://www.longtailvideo.com/players/jw-flv-player

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Cosmin

Quote from: bogdymol on July 11, 2012, 10:57:42 PM
Cosmin? Aici?

Nu stiu care Cosmin crezi ca sunt.... Eu va urmaresc de cativa ani pe SSC... :) si apoi aici... nu am postat niciodata... asta era primul meu post. Parca era un euromod Cosmin pe SSC, nu sunt el.  Sunt originar din judetul Hunedoara, dar locuiesc de multi ani in Bucuresti. Ma intereseaza teribil de mult A1, dar si celalalte autostrazi. Faceti o treaba teribil de buna cu urmarirea lucrarilor. Daca o sa am ocazia, o sa pun poze in viitor cand o sa mai trec pe A1 spre Hunedoara.

bogdymol

Am crezut ca-i Cosmin de "dincolo", de aia am intrebat.

Bine ai venit pe forum :cheers: Te asteptam si cu poze :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

OK, deci se deschide A3 maine... fara biciclisti.

flanker1

ionut, parca te pregateai de o tura cu bicicleta pe A3 cu colegii tai... :)

Ionut

Quote from: flanker1 on July 18, 2012, 08:18:16 PM
ionut, parca te pregateai de o tura cu bicicleta pe A3 cu colegii tai... :)

Nu eu eram, colegul Mrs urma sa ajunga cu bicicleta pe A3. Dar acum nu va mai ajunge nimeni. Doar cu masina. :)

ciprebbe

ora 9 .Ponta si Silaghy sunt pe A3 si taie panglica :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

#728
Aha, am deschis si eu TV acum, sunt acolo... bun deci azi trebuie sa modificam harta si sa adaugam noi km.

:lol: taie si panglica... pacat ca nu au venit si cu biroul. O sa taie panglica la fiecare segment?! :o

ciprebbe

Tariceanu ......la panglica    :O
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Da, sunt penibili. Bun, deci sa ma apuc de treaba, astia sunt cei mai penibili din univers.
Stai ca a inceput Ponta sa minta despre contractul cu Bechtel. :bash:

iuli

Intrebari corecte ale ziaristilor, dar cam greu sa raspunda prim-ministrul despre ele, mai degraba trebuia sa raspunda un reprezentant al constructorilor daca nu ministrul...
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

indru

Parca promisese prim-ministrul copy-paste ca va chema si vechiul ministru la inaugurari ...

Ionut

Ei da, hai sa fim seriosi, nu exista politeturi in politica. Bleah, niste oameni fara onoare.
Haideti sa ne bucuram ca avem o autostrada noua, macar atat! :D Ca foarte des nu avem noi placerea asta.

MRS

Quote from: Ionut on July 19, 2012, 05:55:44 AM
Quote from: flanker1 on July 18, 2012, 08:18:16 PM
ionut, parca te pregateai de o tura cu bicicleta pe A3 cu colegii tai... :)

Nu eu eram, colegul Mrs urma sa ajunga cu bicicleta pe A3. Dar acum nu va mai ajunge nimeni. Doar cu masina. :)

QuoteKilometrul Verde – o nouă dezamăgire (ultima)

Salut Marius,
Gândit ca un eveniment integrat unei campanii de siguranță rutieră, Kilometrul Verde a stârnit un interes crescut din partea presei și a bicicliștilor.

Acțiunea își propunea să aducă împreună peste 10.000 de bicicliști din București și Ploiești pe viitoarea autostradă București – Ploiești. Susținut de ministrul transporturilor, evenimentul a căpătat o amploare neobișnuită, mii de oameni așteptând să fie anunțată data desfășurării.

,,Poate de data asta o să mergem pe asfaltul autostrăzii. Fiul meu de 6 ani nu mai poate suporta încă o amânare. Din 11 luna trecută de când ne-am înscris, guvernul l-a tot dezamăgit cu amânarea deschiderii și se tot antrenează de zor."
Este declarația unui participant care a așteptat alături de alte câteva mii de oameni ca ministrul transporturilor să își țină promisiunea facută imediat după investitură.

Probabil programul foarte încărcat de la minister sau poate implicarea în organizarea referendumului a făcut ca niciun angajat al guvernului să nu găsească timp pentru a anunța cetățenii dacă Kilometrul Verde va mai avea loc.

Astăzi am aflat din presă că ,,traficul pe autostrada Bucureşti-Ploieşti (A3) şi pe tronsonul Cernavodă – Medgidia al Autostrăzii Soarelui (A2) va fi deschis joi, la cele două evenimente urmând să participe premierul Victor Ponta şi ministrul Transporturilor, Ovidiu Silaghi."

Este adevărat, chiar dacă traficul între București și Ploiești va fi deschis, drumul nu îndeplinește condițiile necesare pentru a fi declarat autostradă, lucrările fiind departe de a fi finalizate. De aceea, teoretic, evenimentul poate înca să se desfășoare.

Totuși, ar fi absurd să mai sperăm că Kilometrul Verde mai poate aduce bucuria pe care cu toții o așteptam.

Evenimentul Kilometrul Verde rămâne un simbol. Și, poate în condiții mai prielnice acțiunea se va desfășura.

Urmează să așteptăm acele condiții.

Sau să le generam.

Marian Ivan
membu fondator OPTAR
Singurul comentariu cu referire la personajele de pe A3 de dimineata carora le-a lipsit biroul si folcloristele
PENIBILILOR


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...