Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

6 Members and 35 Guests are viewing this topic.

Ionut

Aha, noul termen 20 iulie, la "cererea lui Ponta". :lol: Deci mare mizerie. Cate mizerii a facut si a spus si Boc in materie de infrastructura... insa Ponta cred ca e decis sa-l intreaca. Macar de ar deschide pe 20 iulie, si-au facut plinul de manipulare. Eu unul (si ceilalti sute de mii de romani care merg pe DN1) n-am gresit cu nimic ca-mi risc viata pe DN1 in fiecare weekend.

Ionut

"În principiu, pe autostradă se poate circula", a declarat Mircea Pop, noul șef al CNADNR, aflat în vizită de lucru pe autostrada București-Ploiești.

OK, singurul lucru inteligent (desi nu cred ca e cazul sa-i suspectez pentru asta) ar fi sa puna presiune pe constructori sa termine complet autostrada si sa-i mai stoarca de bani pentru penalitati. In rest, numai mizerii. Cert este ca actiunea asta ori e plina de mizerii (cel mai probabil), ori este o strategie gaunoasa din care soferii pierd nervi, timp, benzina si, posibil, chiar viata pe vechiul drum.

Sfantu

eu propun sa ne calmam ca nu rezolvam noi nimic. asa cum am asteptat ani la rand sa se dea prima lopata la autostrada asta putem sa mai asteptam 1 luna :)  O:-)
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

isotech_ro


Ionut

Adevarul e ca toti au intarziat, si romanii si italienii... cei de la UMB s-au miscat exemplar dupa notice to correct-ul dat de Boagiu.


MRS

Pe Popasului s-au mutat pe partea cu zona rezidentiala (spre Petricani) la forat pilotii...


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

tonică

Daca despre bechtel nu se mai spune/stie nimic, pare-se ca s-au intins la plaja, postez aici un mic crop dintr-o imagine datand 7 iulie cu capatul 'autostrazii in regim de...asteptare' dinspre biharia... :D 


@drian

^^^
Eu asteptam confirmarea asta din 5 iunie :) Multumesc !

Quote from: @drian on June 05, 2012, 04:10:39 PM
Am fost ieri spre Oradea dinspre Satu Mare si am remarcat ca in apropiere de Satu Nou cam in dreptul traversatii autostrazii este decopertat pe ambele parti ale DN19. Din pacate nu am fost pe faza sa fac si ceva poze.
Poate sa confirme cineva ca lucreaza Behtel sau e altceva acolo?

MRS

Italienii se misca cu talent...
:cheers:


:cheers:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

MRS

Quote from: Mrs on July 06, 2012, 09:34:04 PM
Pe Popasului s-au mutat pe partea cu zona rezidentiala (spre Petricani) la forat pilotii...



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut

Se misca bine italienii. Daca o tin tot asa avem gata anul asta intrarea A3 in capitala. :cheers:

Ionut

Are cineva vesti legate de contractul de consultanta pentru Comarnic-Brasov? Pe 5 mai a fost lansata licitatia pentru atribuirea contractului de consultanta (va fi concesiune). Nu a mai zis nimeni nimic... :(

Tavi

Quote from: Ionut on July 09, 2012, 01:31:39 PM
Se misca bine italienii. Daca o tin tot asa avem gata anul asta intrarea A3 in capitala. :cheers:
Se misca, se misca dar ce ne facem cu cei care nu au predat inca italienilor portiunea din Bucuresti?

Ionut

Ce nu au predat? Te referi la exproprieri?