Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 9 Guests are viewing this topic.

bogdymol

Quote from: Ionut on June 30, 2012, 08:08:40 PM
Video: cei de la Capital au dat o tura pe A3 Bucuresti-Ploiesti.

L-am prins pe Baiazid :D

Quote from: Baiazid@SCC

Quote from: Capital.ro

==>

Quote from: Baiazid@SSCGood job, Sherlock! Busted :lol:
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

Ia masina digi24 ca punct de reper :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

 :lol: 10x for the tip! Insolatia m-a afectat azi grav de tot  :-[
Felicitari lui baiazid pentru excelentele poze si mai ales explicatii de pe A3  :cheers:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut


savagedanyro

TIMISOARA 2021 !

ciprebbe

 :lol: :lol: :lol:
"Aţi văzut ce grad mare de întârziere avem pe autostrada Bucureşti-Ploieşti", a spus ministrul Transporturilor, întrebat de jurnalişti care este motivul pentru care a decis schimbarea conducerii CNADNR.

asta e buna...... dupa 2 saptamani... ei sunt vinovatii :)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

#667
O minciuna imputita a unei slugi incompetente care ne ia pe toti drept prosti sau cretini. Idiot sa fii sa crezi ca motivul real pentru demitere este faptul ca se intarzie deschiderea B-Ploiesti, stiind istoria acestei autostrazi.


Eurocopter

Cea mai ramas din "oraselul" Bechtel de la Savadisla. Imaginati-va ca aici aveau baza cateva mii de oameni si ceva sute de utilaje in perioada 2007-2010 cand s-a facut tronsonul Campia-Turzii - Gilau.


bogdymol

Quote from: Eurocopter on July 03, 2012, 06:29:59 PM
Cea mai ramas din "oraselul" Bechtel de la Savadisla. Imaginati-va ca aici aveau baza cateva mii de oameni si ceva sute de utilaje in perioada 2007-2010 cand s-a facut tronsonul Campia-Turzii - Gilau.



Vezi ca aici la ionut e un pic mai complicata treaba cu pusul clipurilor de pe youtube...

Varianta corecta:

http://www.youtube.com/v/W5--btioQIc
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

N-am mai vazut o organizare de santier asa mare. Niciodata, nicaieri... e pur si simplu imensa. Chiar si asa golita tot este impresionanta.

NordKapp

Terenul acela a fost expropiat? Cui apartine? Cine suporta la sfarsit costurile de ecologizare?

Eurocopter

Apartine primariei Savadisla si a fost inchiriat de Bechtel. Este principala sursa de venit a bugetului local.

ciprebbe

si inca se mai vad masini si utilaje pe acolo
terenul e inchiriat de la Primaria din Savadisla si din cate stiu expira contractul foarte curand
legat de ecologizare....din cate stiu ...americanii trebuie sa predea terenul gol...asa cum a fost initial...si sa refaca drumurile din zona. Cum in ultimii 2 ani nu au fost implicati in refacerea drumurilor, treaba cu ecologizarea va ramane mult in urma,,,
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe