News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 22 Guests are viewing this topic.

radu24


MRS

#646
FYI guys: :wtf:
:wtf:


QuoteEvenimentul Kilometrul Verde nu se va mai ţine pe data de 30 iunie 2012. Conform informaţiilor furnizate, autostrada nu va fi pusă în funcţiune la sfârşitul acestei săptămâni. De aceea, ministerul doreşte amânarea evenimentului. Informaţia ne-a fost furnizată din partea Ministerului Transporturilor şi Infrastructurii de către dl. secretar de stat Septimiu Buzaşu.

Dl. Buzaşu ne-a comunicat că ministerul doreşte ca Kilometrul Verde să aibă loc.

S-a solicitat d-lui Buzaşu un document de 4-5 rânduri care să certifice acest lucru.

Vă vom oferi o copie a acestui document.

Comunitatea Bicicliştilor din Bucureşti


NO FUC...NG COMMENT  :wtf:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

isotech_ro

"meseriasi" rau astia din MT ... l-am auzit dimineata, la radio, pe acest austropitecus buzatus ... jenant

eu ii recomand sa-i ceara citeva lectii de consultanta lui Baiazid

MRS

Mda, pe langa dezamagirea personala si faptul ca inscrisesem 5-6 colegi de la job printre care si GM-ul si GM adjunct de la care in mod sigur voi primi ceva :bash: vroiam sa semnalez faptul ca NU SE VA DESCHIDE B-PL LA 01 IULIE...

Imi displace politica si in mod normal nu comentez astfel de lucruri, dar se para ca pana isi instaleaza astia Labusii si pana se dezmeticesc se vor duce dracu multe lucruri incepute, vezi B-PL, AT, bucatile lipsa pe A1...

gata cu off-topic... sorry dar sunt plin de nervi
:badday:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

tonică

o mizerie.. cu toate amanarile astea iti trece orice chef chiar si sa te mai intereseze domeniul... :(

Ionut

Mda. Pe 1 august am inteles ca e noul deadline...

isotech_ro

#651
acum a inceput sa "toarne" Baiazid dincolo (SSC) starea de fapt a A3 - CB - Ploiesti

in alta ordine de idei, domnule ministru sunteti un RETARDAT si un ADORMIT, precum seful dvs. de partid ... rar mi-a fost sa vad oameni fara coloana verticala ... imi asum aceste afirmatii chiar cu riscul unui ban

LE chiar si secretarii de partid , inainte de 1989, aveau mai multa coloana vertebrala ... Domnule Silaghi nu esti altceva decit un CELENTERAT HIDOS

Ionut

Eu va recomand sa nu va faceti voi nervi pe seama lor... aveti votul la dispozitie, tineti minte pana la toamna. :) In rest noi sa fim sanatosi si sa ne traiasca sursele care ne mai indulcesc amarul cu poze...

bogdymol

Quote from: Ionut on June 28, 2012, 05:28:43 PM
Eu va recomand sa nu va faceti voi nervi pe seama lor... aveti votul la dispozitie, tineti minte pana la toamna. :) In rest noi sa fim sanatosi si sa ne traiasca sursele care ne mai indulcesc amarul cu poze...

Nu prea sunt de acord. Pana acum au fost la guvernare "ăia", si am vazut cu totii ca n-au fost buni. Acum au venit "ceilalți" si din nou vedem ca nu-s buni. La toamna putem vota doar cu "ăia" sau cu "ceilalți", dar din pacate ambele variante sunt gresite. Asa ca nu prea exista scapare  :( >:( :ohno:

/politica off
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Sfantu

#654
pana vine baiazid dincolo cu pozele ... ceva sa inghitim un pic in sec  O:-)

click pe imagine pt full size ATENTIE SUNT 18 MB

Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

bogdymol

Baiazid a pus 1000 de poze de pe A3 Bucuresti - Ploiesti "dincolo". Merita aruncata o privire...

:cheers: Baiazid

Eu zic ca A3 e cam gata. Nu inteleg motivele amanarii... ca daca e sa o dam cu "siguranta circulatiei" sau cu "noduri intermediare temporar inchise" atunci ar trebui urgent inchisa si A1 Arad-Timisoara...
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Quote from: bogdymol on June 29, 2012, 09:53:08 AM
Eu zic ca A3 e cam gata. Nu inteleg motivele amanarii... ca daca e sa o dam cu "siguranta circulatiei" sau cu "noduri intermediare temporar inchise" atunci ar trebui urgent inchisa si A1 Arad-Timisoara...

+1
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

De weekend. Prima data m-am speriat, am crezut ca a mai asfaltat ceva Bechtelu'. Dar nu.

QuoteViteze năucitoare, adrenalină pură şi maşini tunate pe Autostrada Transilvania

Pe o porţiune a Autostrăzii Transilvania, care nu a fost dată în folosinţă, dincolo de Câmpia Turzii, începe Transilvania Drag Race, prima cursă legală de "liniuţe" desfăşurată pe o autostradă din România. Bolizii se întrec pe o porţiune de 400 de metri, iar cine scoate cel mai bun timp câştigă.
sursa: Adevarul

Nu inteleg de ce nu sunt capabili sa faca niste poze DECENTE. Mai ales ca erau pe-acolo si fete frumoase. :D


udar

#659
Quote from: Ionut on June 30, 2012, 08:07:00 PM
De weekend. Prima data m-am speriat, am crezut ca a mai asfaltat ceva Bechtelu'. Dar nu.

QuoteViteze năucitoare, adrenalină pură şi maşini tunate pe Autostrada Transilvania

Pe o porţiune a Autostrăzii Transilvania, care nu a fost dată în folosinţă, dincolo de Câmpia Turzii, începe Transilvania Drag Race, prima cursă legală de "liniuţe" desfăşurată pe o autostradă din România. Bolizii se întrec pe o porţiune de 400 de metri, iar cine scoate cel mai bun timp câştigă.
sursa: Adevarul

Nu inteleg de ce nu sunt capabili sa faca niste poze DECENTE. Mai ales ca erau pe-acolo si fete frumoase. :D

ieri am trecut pe acolo si nu am stiut ce anume este in capatul autostrazii unde ma vazut niste corturi galbene asa ca am mers mai departe si nu am oprit eram si in coloana cu niste prieteni de stiam opream si faceam poze..............:bash:
am fost in Turda si in Salina dupa care pana la aproape de Ludus dar la intoarcere am luat-o pe Lunca Muresului Unirea,Aiud ,Alba Iulia,Vintu de Jos,Deva,Faget,Lugoj,Timisoara si nu am mai trecut pe langa A3 poate opream eram singur la intoarcere.........

:cheers: