News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 11 Guests are viewing this topic.

davyl

Superba initiativa! Mi-as fi dorit sa fiu si eu alaturi de voi pe bicicleta! :) De abia astept sa vad poze pe forum de la acest eveniment!

radutm

Au început recepţiile la Autostrada Bucureşti - Ploieşti
QuoteSunt şanse ca autostrada să fie inaugurată la 1 iulie, anunţă preşedintele Consiliului Judeţean Prahova, Mircea Cosma, care spune că premierul i-a solicitat un raport legat de evoluţia lucrărilor din judeţ. Cosma a anunţat că recepţiile au început

Sursa: http://www.adevarul.ro/locale/ploiesti/inceput-receptiile-Autostrada-Bucuresti-Ploiesti_0_722327954.html#
cont inchis

Ionut

Nu voi putea veni si eu cu voi... in acel weekend sunt ocupat cu un client corporate. Uh, sa faceti multe pozeeee! :cheers:

udar


singurile poze unde am vazut ceva activiate pe zona Suplac-Oradea unde pana acum nu era nimic








si aici  pauza ca si la celalalte pasaje s-au oprit in aceeas pozitie


:cheers:

Ionut

Ce bun ar fi un clip video din aer... multumesc udar pentru poze! :cheers:

ciprebbe

s-a discutat acu 2 luni despre un clip din aer facut de eurocopter de pe SSC insa din ce am discutat cu el si din specificatiile lui udar nu prea sunt progrese pe acel sector si nu prea merita filmarea si efortul. Daca voi credeti ca ar trebui sa zboare si sa filmeze pe acolo il contactez si vedem daca e dispus
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Va dati seama ce-o sa fie dupa inaugurare pe segmentul de 3 benzi mai ales ca e apropiat de capitala? :lol: :o 8) :bash:

http://www.youtube.com/v/V9thtI0mTgQ

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Sfantu

pune 2 3 garcea mici de respira greu cu laser si se rezolva rapid  O:-)
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

iuli

Eu in locul muncitorilor le-as fi intins o sarma de-a latul drumului si daca era decapitat le spuneam "ooops! accident de munca... ce au cautat pe un santier?".  ???
Cica sa mai ai respect pentru niste cutii de conserve!!!  :badday:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

fuscobal

Incredibil...nici nu a fost deschisa si deja s-au gasit isteti sa o inaugureze cu top speed. Ideea lui Iuli suna bine...pana nu aplica cineva niste pedepse drastice or sa tot apara ciumpalaci din astia !

iuli

Asta imi aduce aminte de accidentul dintre doi cimpanzei pe motoare care s-au lovit frontal (cum naiba nu stiu) pe centura Timisoarei inainte de a fi deschisa traficului.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

tonică

Quote from: ciprebbe on June 21, 2012, 01:08:56 PM
s-a discutat acu 2 luni despre un clip din aer facut de eurocopter de pe SSC insa din ce am discutat cu el si din specificatiile lui udar nu prea sunt progrese pe acel sector si nu prea merita filmarea si efortul. Daca voi credeti ca ar trebui sa zboare si sa filmeze pe acolo il contactez si vedem daca e dispus

Chiar nu are motive sa ridice in aer aparatul pentru a fotografia aceleasi lucruri precum acum un an parca, ultima filmare a lui. E vadit faptul ca nu se lucreaza decat intr-un ritm lent si foarte disparat. Doar asa, sa ne facem sange rau... :D
Mai degraba ar fi fain un zbor de pe la sibiu pana-n deva dar nu stiu daca eurocopter poate asa ceva luand in considerare ca el e din cluj deci i-ar fi poate peste mana sa parcurga traseul de care ziceam.

ciprebbe

#628
in 20 sept 2011 a facut filmarea asta

http://www.youtube.com/v/QuxHIBBz6fI

deci se poate zbura de la Cluj pana acolo doar ca va pierde 1 zi plina
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

udar

A3- Ploiesti-Bucuresti imagini din satelit la 20.06.2012



:cheers: