News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Ionut

Se confirma!

Bicicliştii, liber pe autostradă pentru o zi

În jur de 10.000 de biciclişti sunt aşteptaţi pe 30 iunie pe Autostrada Bucureşti-Ploieşti, cu o zi înaintea deschiderii traficului rutier pe acest tronson. sursa: Romania Libera

Numarul mi se pare un pic cam prea curajos... Cine ajunge? Faceti poze! :D

MRS

Speram sa fim cat mai multi... Noi ne-am strans vreo 4 la munca pana acum...  :cheers:
Daca nu e mega cald iau dslru' la plimbare



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

jailor

Toata lumea o da cu 30 iunie...dar la ce ora pleaca biciclistii simultan?

bogdymol

EU nu voi putea veni, dar pentru doritori: daca aveti nevoie de bicicleta este de inchiriat pe ivelo.ro cu 4 lei/h sau 15 lei/zi. Nu vreau sa le fac reclama, dar am inchiriat si eu in Timisoara pentru prima data saptamana aceasta si am fost multumit. Daca tin bine minte si iuli zicea ca a inchiriat.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

jailor

Daca se ia bicicleta din Sectorul 1 din Herastrau sau Parcul Kiseleff e gratis pe baza de buletin doar ca aveti de mers pe ea vreo 5 km pana sainceapa autostrada. Revin...stie cineva de vreo ora fixa sau e la liber toata ziua?

Ionut

Din ce se stie pana acum e liber toata ziua... dar sa mai asteptam vesti.

MRS

le-am scris eu celor de la comunitate pentru postarea orelor de intalnire/incepere
sa vedem raspunsul
:cheers:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

MRS

Quote from: Mrs on June 14, 2012, 01:05:00 PM
le-am scris eu celor de la comunitate pentru postarea orelor de intalnire/incepere
sa vedem raspunsul
:cheers:
QuoteBuna ziua,

Va multumim pentru participare.Saptamana viitoare  comunicam desfasuratorul evenimentului.Mai avem de pus la punct citeva detalii.



Va multumim pentru intelegere,

Comunitatea Biciclistilor.




A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut


Ionut


Skynick

#595
Salut

Am facut astazi o tura pe Bucuresti - Ploiesti si iata filmul

http://www.youtube.com/v/hFWlou72ib8

Concluzii:
- nu este nici o problema sa se deschida in 2 sapt
- calitatea lucrarii este buna
- intrarea si iesirea de pe autostrada sunt acceptabile
- in 3 locuri se mai lucreaza intens: Pod Moara Vlasiei (un sens are asfalt, celalalt doar beton), nod Snagov (mai mult pe finisaje) si racordarea cu segmentul UMB (unde astazi se pregatea suprafata pe vreo 150 m).

Nu am filmat tot segmentul italienilor pentru ca nu m-au lasat. La romani au fost mai intelegatori.
Filmul este accelerat. Nu am mers cu viteza aia pe autostrada.
Vibratiile nu se datoreaza suprafetei de rulare ci pozitionarii camerei si felului in care este construita motocicleta. Suprafata e buna.

Atentie ! Acest material se adreseaza numai utilizatorilor forumului Peundemerg.
Este interzisa orice preluare de catre presa a materialului.

Ionut

Superb, mii de multumiri Skynick!!! :cheers:
Arata bine segmentele finalizate, ma bucur sa vad panouri antiorbire pe segmentul UMB si de asemenea panouri fonoabsorante. Si intrarea pe centura Ploiesti mi se pare decenta.

iuli

Multumiri de filmare! Ma bucur ca sunt abonat la contul tau de YouTube asa ca am putut sa vad acolo prima data :P
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

flanker1


Ionut

:ohno:

QuoteA patra amânare la licitația pentru Autostrada Transilvania! Noii ,,STĂPÂNI" vor să facă ei cărțile

Licitația pentru continuarea lucărilor la Autostrada Transilvania, cu sectorul 3A, Gilău-Mihăești, a fost amânată pentru a patra oară în acest an. Potrivit unui anunț publicat pe site-ul Companiei Naționale de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România, procedura deschiderii ofertelor a fost amânată din data de 13 iunie pentru data de 12 iulie 2012. Această amânare este a patra care din acest an.

Autostrada Transilvania a fost în ultima vreme scena a nenumărate promisiuni.
Fostul ministru al Transporturilor, Alexandru Nazare, declara că autostrada va fi construită din fonduri europene, după ce Uniunea Europeană a fost de acord să introducă proiectul într-un program european care vizează dezvoltarea rețelelor de transport, cunoscut sub numele de TEN-T.

Noul președinte al Consiliului Județean Cluj, Horea Uiroreanu a declarat că nu a auzit niciodată despre așa ceva. La fel și noul ministru al Transporturilor, Ovidiu Silaghi, a precizat, la Cluj, că autostrada nu va fi construită din fonduri de la UE, ci din bugetul de stat. Când? Atunci când vor fi bani.

sursa: EVZ

Cel mai grav e ca astia nici nu stiu ca s-a obtinut acordul de principiu pentru finantare europeana!!!
NICI NU STIU! Sa citeasca forumurile astea daca tot sunt dusi cu vaca.