Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

#3976
Intre viaduct II si III





Zona viaduct II, si Zublin e liber








Deja se sapa si se sparg capetele la pilonii forati (viaduct II), iar dealul dinspre I  incepe sa dispara



Intre I si II




Cam atat, chiar si paznicii se mira de cum muncesc oamenii astia.

Sunt primele imagini de la sol cu viaduct III, o zona greu accesibila si de pozat daca exista activitate pe santier.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

panda_no 5

Vazand pozele, care in paranteza spus ne ung pe suflet, stau si ma intreb cam cat le-ar fi luat celor de la UMB sa finalizeze cei 2,5 km de la intrarea in Bucuresti????????
Teren perfect plat si doar 2 pasaje?
Noi, la Bucuresti stam si ne uitam cum din cauza unor INCOMPETENTI, nu se poate finaliza Bucuresti Ploiesti nici macar in urmatoarele 12-18 luni. :badday: :bash:

verdiuc


ciprebbe

Daca n-ar fi pasajele, da.... asa ar dura cateva luni bune.
Si pe Gilau-Nadasel e aceeasi lipsa de finantare, practic tot ce se vede in poze e facut de Umbrarescu pe banii lui.
Se spera ca la rectificare sa se reloce banii pt acest tronson, altfel nu stiu cat il mai tine buzunarul.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

NGC

Quote from: NGC20 on September 08, 2014, 05:09:55 PM
Deschiderea ofertelor pentru tronsonul Targu Mures - Ogra a fost aminata pina in 16.09.2014.

S-a mai amanat putin pina in 19.09.2014.

alecu26

pai sa poata cine e interesat sa afle cam ce e prin ofertele de la Ogra-Campia....si sa scada preturile unde trebuie.

Daca UMB chiar va licita, acolo va fi o batalie in doi intre UMB si PACO (cred ca oricum nu se iubesc foarte mult).
Drumurile noastre POATE;


Tavi

@Medicul de garda a pus urmatoarea informare aici: http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=100.msg53063#msg53063.
Uitati-va va rog si voi la punctul 8 si sa-mi spuneti ce se intelege. Benficiarul (adica CNADNR), Antreprenorul (adica JV Pizzarotti - Tirrena Scavi) si consultantul (whatever) cauta solutii pentru Km 0 la 3+450 ... Pe ce baza le cauta daca nu au contrect? Este reziliat sau nu? Sau se poate si fara ...?

tone_iulian


dr4qul4

Alta autostrada care se termina in camp.   :(
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

tonică

mulțam frumos pentru filmuleț... :)

ciprebbe

#3987

Vesti "triste" de pe Gilau-Nadasel ....
Se munceste dincolo de padure spre Nadasel
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Redox


SILVIUFG

Chiar am vrut sa spun ca in ultimele 4-5 zile parca toti ne-am concentrat pe porcariile de pe lotul 3 din Sibiu-Orastie si am uitat ca sunt constructori in tara asta care mai si lucreaza. Si inca cu spor. Daca ai poze ciprebbe le asteptam cu mare interes.