Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 7 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

@ciprebbe
esti in roaming national de la digi?
Vezi ca traficul de date e doar de 100mb/luna.... Se duce repede


ciprebbe

Da e Digi, E teoretic 100Mb, deja am pe VFO(Roaming) peste 1,3Gb trafic, nu ma intreba cum.... nu stau sa setez reteaua.
La ce locatie era acolo pe A3 nici nu ma mir ca eram in alta retea. Vor avea de munca si cei de la telecom sa acopere zona de acolo dar sa se faca autostrada primadata.
Sper maine (azi) sa aveti o surpriza placuta de la Cluj nu doar poze ci si filmari :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


adiarc

nu cred....am intrat in campanie electorala si vor sa deschida cat mai multe santiere , ca sa dea bine
anul viitor va fii interesant cand vor calcula totul la rece si ....ghici de unde vor taia
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

#3574
Iara tam tam de presa...s-a trezit si Ziua de Cluj in al 12 -lea ceas ca au inceput lucrarile. Ghici de unde au aflat.....
"Oamenii lui Umbrărescu au intrat cu buldozerele pe tronsonul Gilău-Nădăşelu înainte de termenul anunţat de guvern."

"Preferam să dau terenurile gratis statului, decât să vină să-şi bată joc. Este de-a dreptul hilar! Nu există termen de comparaţie pentru ce au făcut. Oamenii au muncit din greu şi pentru ce? Ca să primească nişte sume de nimic."

Sa le trimit pozele de mai sus ? Ce sa munceasca? E PASUNE macesi si scaieti (ft putin intravilan chiar la inceput de tronson in Gilau)!
Cu astia oricum ai lua-o tot nu e bine. Sa se bucure ca a venit statul si ii despagubeste pt ca acolo pe traseu nu au ce face cu terenul,(e dat in arenda la ciobani) platesc chiar taxe si impozite pe el.
Cand e vorba de bani imediat apar discutiile aiurea. Exista justitie si se va face dreptate in rest se consuma lumea degeaba.
Cu Rus la minister cel putin anul asta nu se vor opri lucrarile garantat. Nu-si muta Umbrarescu atatea forte aiurea e clar ca s-au inteles.

LE:
CristiM  a punctat ft bine ( scriam in acelasi timp cu el mesajul si nu l-am citit decat ulterior)
Nebunia de la Gilau e ca pe vremea Bechtel  vecinii de tarlale au primit bani frumosi si acuma ei primesc citez"in bataie de joc".
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

#3575
Cam liniste pe Gilau -Nadasel la ora 20.30 dupa cum se vede :p



LE: Pt restul de poze mai dureaza incarcarea.....rabdarica si bere rece
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

florin74

Asa si trebuie, dupa o zi de munca un pic de odihna nu strica.  :D

NordKapp


ciprebbe

Rabdare rabdare rabdare.......
F5  F5   F5  :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

NordKapp

Nu sunt acasă și telefonul meu nu are F5 :D

vchira

Sincer UMB a sapat enorm...asa se lucreaza! Daca Impreglio lucra asa erau de mult gata. Chiar asa de multe utilaje au? Impresionant.

marius_berlin


florin74

#3582
10 excavatoare si 35 basculante, 8 buldozere.  Asta era mobilizarea la 20.30

Ionut

OMG. :shocking:
Astia-s nebuni... au mutat tot de pe Ilia-Deva?!

adiarc

#3584
         f..k....asa da...incredibil...........
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura