Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 20 Guests are viewing this topic.

isotech_ro

 :lol: :lol: :lol:

vom face o comisie ... vom analiza situatia exproprierilor ( vezi fratii Negoita, nemultumiti de valoarea exproprierilor ) etc etc

http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/autostrada-bucuresti-ploiesti-nu-este-in-grafic-ministerul-transporturilor-cauta-solutii-si-v.html

Ionut

^ Grav.

Anca Boagiu vine pe TVR 1 in cateva minute si vorbeste despre A3 B-Ploiesti!!!

isotech_ro

l-am dat jos pe dracu si l-am pus pe tac'su  >:(

cel putin acel individ Buzatu, din MT, secretar de stat sau ce naiba face pe acolo, mi s-a parut total pe din afara problemelor de pe A3 ... ma opresc aici ca daca continui o dau in politica si politici economice pe termen lung

frunzamihai

Noutati de la doamna Boagiu?
Nu am prins interviul!

tonică

ce noutati sa mai dea femeia?...In legatura cu A3-ul a cam lalaito nitel caci doar asa au tot facut de ani buni, stiindu-se deja faptul ca contractele au fost date cu stiinta de sus. Deci conta pielea celui de sus... ;) Mereu basescu a dat de inteles ca si-ar dori sa ridice cateva firme romanesti care astfel sa aibe la portofoliu ceva km de autostrada cu care sa poata licita mai departe, poate si-n europa. Probabil pe modelul spaniolilor...N-a reusit. Sau poate nu cum si-ar fi dorit, Umb-ul dand totusi dovada ca a inteles aluzia si a pus osul la munca. Ailalti insa au ramas in urma, incercand aceeasi ciupeala de pe ici, de pe colea.

Problema cred ca a constat tocmai in a nu recunoaste acest esec, poate si ceva 'infiltratii' financiare si a taia in carne vie. Daca ar fi facut asta de cand dadeau semne de 'lene' n-ar fi avut de pierdut ca imagine si ar fi refacut licitatia cu firme in regula pastrandu-i in afacere pe cei care se descurcasera, pe italieni ori pe umb...

Deasemenea, D-na Boagiu pomenise la un moment dat si de penalizarile fluturate prin presa, care cica, ajunsesera la cateva zeci de milioane de lei... Nu am inteles de ce nu ar mai sta in picioare acele penalizari...
In rest, un filmulet cu autostrada de acum o luna si ceva, un nene consilier mt cica care o dadea cu anchetele, comisii de investigare si cum ca sunt segmente din autostrada in care "nu s-a batut nici un cui", nu s-a lucrat deloc....Fireste probabil se referea la km din interiorul centurii, cei inspre bucuresti unde un candidat psd la primarie, nea negoita, ar mai dori ceva bani.... O:-)

Ionut


Tavi

Zice azi Baiazid pe SSC de "filmarile de ieri".
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=91436352&postcount=7904
Voi stiti despre ce filmari este vorba?

Tavi

Sper sa nu sacai pe nimeni dar revin si eu cu o intrebare.
Aceasta poza a fost postata de Baiazid ca fiind punct critic (pe langa firul 1 de la podul peste prahova) si pare sa fie facuta la viitorul nod de la Dumbrava. Pe fundal se vede capatul sudic al sectiunii construite de UMB.
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/781/17646/9604277/26/09sm3325.jpg
Ce este acest inceput de constructie si cam cand se termina?
Multumesc!


bogdymol

Quote from: Tavi on May 16, 2012, 03:22:12 PM
Sper sa nu sacai pe nimeni dar revin si eu cu o intrebare.
Aceasta poza a fost postata de Baiazid ca fiind punct critic (pe langa firul 1 de la podul peste prahova) si pare sa fie facuta la viitorul nod de la Dumbrava. Pe fundal se vede capatul sudic al sectiunii construite de UMB.
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/781/17646/9604277/26/09sm3325.jpg
Ce este acest inceput de constructie si cam cand se termina?
Multumesc!

Podul ala face parte din A3 Bucuresti-Ploiesti. Ca sa se deschida autostrada trebuie finalizat si acesta.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Tavi

Multumesc  Bogdymol :cheers:
Stii cumva ce fel de pod este? Genul de casetat cumva? Si cam cat dureaza daca muncesc serios?
Multumesc


rrs

conform pacointernational ei au terminat
acum sunt doua variante:
1 au terminat si asta ar fi o mare surpriza
2 au anuntat ca au terminat si trag tare sa termine pana vine echipa care trebuie sa faca receptia, cu toate schimbarile din MT.
daca echipa vine in 2 saptamani si atunci lucrarile sunt terminate,  numarul de zile de penalizare o sa fie mai mic, ca doar ei au anuntat pe 15 ca au terminat dar e vina MT ca nu a facut receptia la timp.
Plus ca da bine la CV ca ei au repectat termenul.