Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 33 Guests are viewing this topic.

valexandru

Cum doresti! Multumirile sunt o forma de apreciere, pe care daca nu le accepti , treaba ta!
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

jailor

Quote from: Skynick on May 12, 2012, 09:25:58 PM
Quote from: valexandru on May 12, 2012, 05:36:22 PM
Multumim de poze si de informatie Skynick :cheers:

Scuteste-ma de multumirile tale. Nu astept raspuns.

Bunele maniere se aplica si pe forumuri...Poate nu stepti raspuns, dar eu astept buna-cuviinta cand intru pe forum.

Tavi

Baiazid a "lovit" iar  :cheers:
Noutati incepand de aici: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=91337165&postcount=7811
Sunt asa de multe poze ca nu poti sa faci o selectie.

Ionut

Merci Tavi! :cheers:

"Surse" din CNADNR "confirma":
Surse din CNADNR au precizat pentru Finantistii ca deschiderea autostrazii intre centurile Bucuresti Nord si Ploiesti Vest este mai probabila a avea loc pe 1 iunie, acesta fiind noul termen vehiculat, nicidecum 15 mai, acesta fiind un termen imposibil de realizat. sursa

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Tavi

#470
Senzational! Nu e gata? Ce bine ca ne-au spus ca tocmai ce vroiam sa merg pe acolo...
Mai ziarishtii lu' peste prajit! Cand o sa invatati sa faceti si voi un reportaj de calitate??? Pai ca nu e gata stiam si noi... dar de ce nu spuneti cea mai buna estimare de cand o sa fie gata, ce lucrari mai sunt de executat ???

@Baiazid: daca ne auzi te rugam lumineaza-ne! :)
Aceasta poza pare sa fie facuta la viitorul nod de la Dumbrava. Pe fundal se vede capatul sudic al sectiunii construite de UMB.
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/781/17646/9604277/26/09sm3325.jpg
Ce vrea sa fie acest inceput de constructie si cam cand se termina?

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


Ionut

Nu primim si noi un nou termen?! Ministrul Silaghi a fugit din tara? WTF?!

tonică

Cred, mai degraba, ca ne invatasera predecesorii prost. Eram prea bagati in seama... ;) La minister e mare grija de cum se inlocuiesc 'cadrele', cum se amenajeaza birourile ori interviuri cu noi secretare...Se vede asta si de pe site, unde nu s-a mai updatat nimic, nici macar nu e anuntata schimbarea ministrilor...

Pe de alta parte la cat s-au câcâit si luand in considerare ritmul inteţit pe ultimii metri e clar ca de deschis se va deschide, pe un singur fir, undeva pana in iunie...
Problema deja nu se mai pune legat de data de deschidere a autostrazii ci mai degraba de cum vor lucra mai apoi la finalizarea ei. Mi-e teama de o 'lene acuta' precum se intampla si pe arad-timisoara

Ionut

Quote from: tonică on May 15, 2012, 11:02:13 AM
Problema deja nu se mai pune legat de data de deschidere a autostrazii ci mai degraba de cum vor lucra mai apoi la finalizarea ei. Mi-e teama de o 'lene acuta' precum se intampla si pe arad-timisoara

Nu cred ca este vorba de lene pe Arad-Timisoara... ci de oprirea banilor... :ohno:
Legat de A3 singura veste "semi-oficiala" vine de la Dan Besciu care a spus (pe 11 mai in presa) termenul de 30 mai 2012 pentru inaugurare.

tonică

eh, lenea intre ghilimele...Fireste ca e vorba despre vreo chichita contractuala ori pur si simplu de intarzierea platilor.
Iar daca la arad-timisoara nu ne asteptam, caci s-a lucrat bine, aici pesimismul e motivat la cum s-a lucrat mai ales pe 'ogorul' unora, alandala si cu intarzieri mari. Sa speram ca nu va fi asa si ca vor termina un fir pana in iunie iar mai apoi, in acelasi ritm vor munci sa isi termine intreaga lucrare si nu sa mai astepte vreo 'recompensa' ori alegerile parlamentare....

MRS

#477
Vroiam sa va intreb cum ati sarbatorit inaugurarea  :vroomvroom:
Dar ma las pagubas  :headbash:

VA ROG nu mai cititi/citati din asa-zisa presa. Pentru un click pe add-ul lor ar scrie si ce EXTRAORDINARFABULOSBREAKING NEWSsi-au  :banana: mamele!



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut

Mda, o zi trista pentru infrastructura. :(
Sa speram la vremuri mai bune si autostrazi finalizate. :) Si ministrii care macar dau dovada ca sunt "pe metereze".

isotech_ro

Quote from: Ionut on May 15, 2012, 02:31:19 PM....Si ministrii care macar dau dovada ca sunt "pe metereze"....

eu nu stiu de ce cred asa, dar presimt vom avea parte de un Orban "reloaded"