Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

10 Members and 26 Guests are viewing this topic.

Ionut

@isotech_ro: pe 15 mai probabil vor zice "hai, inca 2 saptamani". Sau mai rau...
@rrs: si ce daca e duminica? La Arad pe bypass si Alpine la nod au lucrat. La Sky Tower in Bucuresti se lucreaza duminica. Asa e cand te doare undeva, de exemplu in cot.

rrs

nu contest acest lucru si desi UMB si-a facut treaba pe A3 si munceste si pe A1 foarte bine, nu am vazut activitate. Ori era duminica, ori nu au rezolvat cu expropierile, ori se gandesc ca pana pe 15 mai mai e timp.

iuli

Am mari indoieli si cu acest 15 mai. Mai sunt 3 saptamani. Aduceti-va aminte in ce stadiu era Arad-Timisoara cu 3 saptamani inainte... Si astia mai au o gramada de facut din care, parca, 2 poduri.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Cristi232

La centura Ploiesti, unde ajunge A3 e normal sa nu se lucreze, nu se poate face giratoriul provizoriu, datorita blocarii in instanta a exproprierilor.
La cum lucreaza UMB, pe sistem turbo, fiti siguri ca va fi non-stop acolo, cand se va putea lucra...

Iuli,
niste poze ca aceasta, se mai pot face?
:)


Tnx Mrs!

iuli

Quote from: Cristi232 on April 23, 2012, 01:12:15 PM

Iuli,
niste poze ca aceasta, se mai pot face?
:)


Tnx Mrs!

De catre cine? ;)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

ciprebbe

Radio Erevan!!!
Intrebare: Cand se va deschide circulatiei autostrada Bucuresti(CB)- Ploiesti?
Raspuns: 15 Mai
Intrebare: 2012 ?
Raspuns:........
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

:lol: 2012 sigur, dar nu mai. Hai sa asteptam, chiar sunt curios. Poate in curand vedem un nou clip din avion.

Cristi232

nu cred, sigur nu va fi culoar pt usorul aviatiei civile, desi podul peste Prahova, nu intra pe niciun culoar aviatic...
si acela-i cu buba aia conducatoare catre aditional, dupa noiembrie, ptiuuu...


ciprebbe

Quote from: petrarca on April 23, 2012, 04:18:20 PM
Daca a mai fost postat imi cer scuze

http://www.finantistii.ro/transporturi-infrastructura/au-inceput-lucrarile-la-tronsonul-lipsa-din-autostrada-bucuresti-ploiesti-termen-de-finalizare-5-octombrie-2012-71838/

"Pe sectorul cuprins intre km. 0 si km. 1+600, de pe raza administrativ-teritoriala a municipiului Bucuresti, ,,sunt in curs de finalizare documentatiile prealabile executiei lucrarilor de construite – autorizatii, acorduri, avize, exprorpieri", se arata intr-o nota a CNADNR"

cred ca aici iara vor iesi scantei.....nu cred in 5 oct 2012 pt "sectorasul" asta
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

davyl

M-am bucurat ca prostul citind articolul ala cu termenul de 15 mai dat de dl. Ungureanu.

Ca sa vad apoi toate postarile voastre despre A3 si sa revin cu picioarele pe pamant. Totusi se vorbea ca vor curge penalizari dupa 15 mai. Dupa umila mea parere ele trebuiau sa curga de mult, insa am vazut (citit) nimic. Protectionism? Sau rea vointa?

iuli

Eu zic ca e prima varianta. Parca era vorba de penalizari din momentul in care Colas a "zburat" de pe A2, nu?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Penalitatile curg de pe 15 decembrie 2011... dar nu prea ii intereseaza pentru ca sunt mici. Probabil au avut marje de profit frumusele de nu-i intereseaza si o lalaie atat... doar UMB a terminat la 15 decembrie, ceilalti primesc penalitati, cel putin asa s-a decis in protocolul semnat in decembrie cand inca era Boagiu la minister. Eu asa tin minte.

davyl

Pacat ca sunt penalitati mici la contract! Trebuia sa fie ceva substantial sa ii motiveze sa termine la termen, nu sa o lalaie atat!!!!

fuscobal

Astazi am trecut pe centura Ploiesti vest si era un mare furnicar la intersectia autostrazii cu centura. Pregateau cele 2 bretele directe si sensul giratoriu. Presupun ca au rezolvat cu exproprierile pentru ca demontau gardul primei curti de langa autostrada pentru una din bretele !