News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 39 Guests are viewing this topic.

naivu

^^Nu e podul de la Braila, nu cere 18 luni proiectare + 36 executie, dar il vad similar cu un nod de autostrada; in plus se lucreaza in oras nu in camp!

cristi5

Straco: speram la anu
KWI: mie trebuie sa-mi promiteti ceva
Straco: pas cu pas domnu presedinte


Pas cu pas spre faliment?

reed

Cum este calitatea lotului per ansamblu?din filmări pare foarte bun.

rocklee

#25308
Pentru ca m-am prezentat ca sunt de la API aveam vesta pe mine ....am avut onoarea sa intru PRIMUL sofer pe sectorul de autostrada CHETANI -IERNUT .... :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=Zisez8mT93c&ab_channel=RufiusStefani




dorum

bravo Rocklee... o meriti pe deplin!
:drunk:


Cristian 74

Iar te-ai înghesuit să fii primul, rocklee! :D Bravo, meriți! Skoda ta trebuie să fi fost încântată, de tine nu mai zic!

Io

Rocklee, ia sa faci bine sa imbraci vesta aia mai des, cine stie?  O:-)
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.


panzer

Felicitari tuturor. Mai ales celor care au gasit solutia sa nu mai avem muzeu.

Eu vreau sa spun altceva: Well Done Astaldi! Molto gratie!

Toate inaugurarile din saptamana aceasta au ceva in comun.
A3 Astaldi
M5 Astaldi
Ciurel Astaldi
:cheers:

horatiu.cosma

Da, zicea și șeful mare că urmează un weekend de somn continuu  :D.

ivladbogdan

Neata!
Am fost ieri seara special sa testez noul tronson dar am ajuns foarte tarziu asa ca review-ul promis vine acum.  :D

In primul rand si cel mai important aspect de depaaaarte, efectiv nici nu iti dai seama dupa ce te-ai urcat la Chetani cat de repede ai ajuns la Aeroport TgM. Pare absolut ireal, mai ales dupa ce am facut drumul Cluj-Mures pe E60 atatia ani pe E60.
Mi se confirma ce banuiam, acesta este cel mai important lot dintre cele doua orase, acolo pe picior de egalitate cu cel care ocoleste Turda.
Este foarte frumos, fiind nou nout, evident, adica rosturile de dilatatie sunt impecabile, merg toate ledurile de la poduri si asfaltul nu este valurit.

Calitatea suprafetei de rulare este de un 8.5/10 din punctul meu de vedere.

Se simt mici diferente de nivel (nu va ganditi ca e ceva wow, masina mea are suspensii sport si asta amplifica) in zonele unde a asfaltat Max Bogl atunci pe repede cand erau in criza de timp, cateva mici denivelari undeva la km26 sensul spre Mures, insa nimic de speriat, respectiv tot asa niste mici asperitati pe calea de rulare in apropiere de iernut unde isi tineau utilajele parcate in ultima vreme.

Asta asa, cu un ochi maxim de critic. Ca si calitate este undeva putin sub (asa un 0.5  :lol:) lotul Strabag si la nivelul celui facut de Geiger.

Multumim inca o data celor implicati, ati facut o treaba foarte buna si multi oameni fericiti, printre care unul scrie chiar acum aceste randuri.
Asteptam cu interes progresul si pe lotul Straco.

Va las si doua poze din miez de noapte:

(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader


RaduG

Mulțumesc Rocklee pentru filmare, e un moment istoric. Felicitări!

Quest

Quote from: ivladbogdan on September 19, 2020, 10:17:47 AM
...efectiv nici nu iti dai seama dupa ce te-ai urcat la Chetani cat de repede ai ajuns la Aeroport TgM. Pare absolut ireal, mai ales dupa ce am facut drumul Cluj-Mures pe E60 atatia ani pe E60.
...

Eu de asta tot spun ca dupa ce va exista si A8, o sa ni se para ca avem o tara mica din moment ce vom face relatia TM-IS in 5-6 ore :)
Common sense will get you far !

Xenos

Cam cât e de mic Dr Taberei de când e metrou sau cât de scurtă e distanța Sibiu - Deva...distanța e relativă....:D