News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 34 Guests are viewing this topic.

pentium10

Nodul Iernut in nocturna, ieri seara pe la ora 22.
Mi se pare breteaua pe care intri in final pe autostrada ingusta, si ar fi bine acolo vreo 2 indicatoare de 40km/h.

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ciprebbe

Deci tot nu au facut marcajele la Lidl :))
In rest arata bine, puteau pune iluminat pe toata zona cu bretele.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Cetatean

bun bun, marcaje marcaje, da e montat parapetul metalic?

Hercule

^^ Probabil ca breteaua de urcare spre TGM pare ingusta doar din cauza ca e noapte. In schimb mie mi se pare ca acea bretea are o geometrie gresita: curbura prea mica si amplasata foarte aproape de autostrada. Se vede si pe filmare cum masina din fata dupa ce prinde viteza in panta pe bretea e nevoita sa franeze serios in curba inainte de a intra pe autostrada.
Deșteaptă-te române!

ciprebbe

Esti pe limitare de 50 asa ca geometria nu e gresita , probabil poti merge cu 60 fara probleme.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

SergiuSerj

Sunt sanse de deschidere maine? Sau se va amanda pe weekend/luni-marti ?

Nu a trecut nimeni sa vada cum arata nodul de la Chetani astazi?

perded

Acum 1 min am trecut pe lângă nod Chetani, se lucreaza de zor la montare parapeti. Probabil mai au nevoie de o zi sa termine, în rest pare gata
La Hadareni  au ajuns Marcu sa lucreze până lângă viaduct la terasament.

ciprebbe

Maine dupa pranz si cu alai va fi inaugurat noul lot plus nodul Chetani.
Se va lucra toata noaptea.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

marisRO

Candidata PNL la Primaria Tg. Mures a anuntat ca maine la ora 14 va fi la deschiderea lotului.

Ionut

Bun, avem si confirmarea oficiala de la CNAIR. Maine in jur de 13, se pare, e deschiderea. Ora exacta evident ca poate fi modificata, in functie de ultimele lucrari si de cum ajunge alaiul la fata locului... dar maine va fi.

Trebuie sa dam o bila alba conducerii CNAIR pentru ca, spre deosebire, de exemplu, de neaga care la deschiderea LD4 ne-a alergat cu DRDP-ul pe la Ilia si ne-a inchis toate portile plus a obligat constructorii LD3+LD4 sa ne interzica sa filmam din drona (desi initial primisem accesul), API fost invitata oficial la deschiderea de maine. Multumim, speram sa vedem mai multe gesturi de normalitate din partea CNAIR/a conducerii!

Asadar, maine baietii vor fi in teren, la sol si in aer.

Daca sunteti in zona si vreti sa participati, va rog frumos spuneti si incercam sa ne sincronizam si sa ne organizam. Probabil va fi multa lume, oficialitati, nebunie. Dar daca vreti sa fiti prin zona, atunci dati un semn aici pe forum si vedem ce putem face, cum va vedeti cu baietii nostri din teren. Schimbati numere de telefon pe privat.

La final, doar una asa de noapte buna.


horatiu.cosma

^
Un scurt update, la 13 încep să se adune oficialitățile, la 14 va fi ceremonia de inaugurare și deschiderea circulației după. Deci între 13-15 să fiți ochi și urechi aici și pe FB API, iar cei care ar vrea să participe și fizic la moment, ne auzim prin PM/sms/email etc.

ivladbogdan

Multumim pentru update-ul oficial!
Nu m-am bucurat asa de mult de multa vreme.
Sa fie intr-un ceas bun si sa inceapa presiunea pentru finalizarea lotului Straco cat mai repede, am pierdut destul timp.
Si ca un "of" personal, puteti sa dati cu minus cat vreti, daca nu era D-na Ionita si oamenii care au mediat sau negociat sau ce au facut ei acolo pentru finalizarea nodului Straco, ne uitam acum la un mare muzeu.
Felicitari actualei conduceri CNAIR si felicitari firmelor implicate, in special Marcu Company, dar si Straco ca sta sa lucreze noaptea. As vrea sa vad eu o intelegere dinasta cu Caretta...
Voi reveni cu un review cum se simte noul lot, probabil maine seara.  :)

Dominik

Intrebati oficialitatile care e situatia cu Straco, se incearca finalizare lotului impreuna cu subcontractorii pana la sfarsitul anului viitor  ???
You're in Steelers Country

Silvania

#25213
Ieri, nodul Iernut.


RobertN

Salutare!

Succes la deschidere, este un pas bun invitația oficială, de normalitate. Dar câte mai sunt de făcut...
Super faină poza, @Ionuț!
Ajut și eu cu benzina, în măsura posibilităților :)

Mulțumesc.