News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 31 Guests are viewing this topic.

adiarc

hai Straco....factureaza,factureaza....sper sa invie mortu :lol:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Cetatean

de inviat, la nivelul cum au fost acum 8 ani, cand au avut cifra de afaceri de 220 mil euro nu, dar probabil o sa termine lucrarea asta.
terasamentele nu sunt multi bani, mai ales ca sunt subcontractate lucrarile. Dar daca intra la stabilizat si asfalt, altfel sta treaba. Din octombrie in colo poate o sa factureze. Oricum pana la facturare au de facut SIL. Nu stiu ce oamenii mai au la calitate,topo,laborator,cantitati,tehnic sa isi faca documentele.

naivu

Nu ar strica sa fie suficient de vii ca sa termine intr-un interval rezonabil nu doar lotul de pe A3 dar si pasajul de la Domnesti peste DNCB.

ludus

T. Luduș

ludus

#25174
Urmează alte poze
T. Luduș


ludus

Deocamdată atât. Nu mă lasă aplicația să mai încarc. Urmează mai târziu când îmi va permite.
T. Luduș

voicul

^Ce e cu jucaria aia de gard de la marginea A? NU pare sa aiba mai mult de 1m?


ludus

Este un gard ca pentru găini. Un profil U din tablă gen conservă și o plasă din sârmă de 3mm. Dacă strănuți lângă gard se dărâmă.  :D
T. Luduș

ivladbogdan

Bagau astazi tare Astaldi la montaj parapet median + lucrari in zona fostului sens giratoriu improvizat.
Am trecut si eu prin noul nod rutier, foarte frumos, modern si pare de o calitate foarte buna, speram sa se si mentina asta.
Straco era la munca inclusiv dupamasa, mai aveau o mica bucatica de adus la nivel cu DN-ul chiar la intrarea in nod dinspre Mures spre Cluj (acea largire a drumului la 2 benzi pentru incadrarea spre nod), in rest este la nivel asfaltul peste tot. Bucata reabilitata din DN nu este valurita absolut deloc, chiar imi place, sunt curios cum se prezinta asfaltul prin nod si pe mica bucata de A de pe lotul lor.
Parapete metalic la nod inca nu am vazut insa pregateau cu pamant de umplutura in afara bretelelor.



stangabriel

Poze de colectie. Vreme buna de lucrat si fotografiat. Multumim.

E o imagine interesanta, felul in care o autostrada noua permite modernizarea zonei, dar se incadreaza astfel incat sa nu deranjeze viata de zi cu zi.

SILVIUFG

Frumoase poze!!

Acum 30 de min au trecut cei de la Deme Macarale cu 2 grinzi de beton prin centrul Fagarasului, se indreptau catre Brasov. Sunt pentru Rasnov?