News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 29 Guests are viewing this topic.

ludus

Dacă ar fi lucrat cu un efectiv de trei ori mai mare de muncitori, respectiv cu utilaje, eu zic că acest lot putea fi terminat în 14 luni. Dar e bine și așa. 🍾
T. Luduș

ciprebbe

in 14 nu aveai cum sa faci viaductele :), dar da se putea ceva mai repede. Nu s-a dorit plus avem inca de tras de vecini ca sa ne folosim de lotul asta.
E bince ca sa nu fie rau :))
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Quest

#25112
Quote from: ludus on September 12, 2020, 09:00:31 PM



Ludus daca ai putea sa fotografiezi de jos in sus un prim-plan cu modul de fixare al elementelor antiorbire, am putea intelege daca lucrurile sint securizate la vijelii, sau dimpotriva vom avea si aici puzderie de elemente luate de vint ca pe A1 Nadlac-Lugoj. Se vad niste suruburi cu piulita aferenta, dar sa fie clar cum stau lucrurile.

LE: diferenta intre 2 tipuri de fixare, unul solid, altul cu priza slaba. Cel solid li s-a aprobat celor de la UMB pe A1-TL1, cel slab celor de la TS pe A1-TL2.
http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=2.msg126175#msg126175
Common sense will get you far !

horatiu.cosma


ciprebbe

Nu comparati vijeliile din Banat cu cele din Transilvania :). Pe aici in zona nu prea s-au desprins.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

mike_85

  E foarte bine ca se deschid si astia 17KM si ca s-a rezolvat cu nodul de la Chetani. Dar in opinia mea e o victorie mica, normalitatea o sa fie atunci cind in Romania o sa se deschida macar 70 km in fiecare an. Cred ca avem un PIB suficent ca sa putem face in jur de 70 km pe an.

ivladbogdan

La Chetani este asfaltata deja aproximativ jumatate din distanta de DN despre care vorbeam alaltaieri.
Este vorba despre ambele sensuri. Mai sunt aprox 400m decopertati.
Va anunt diseara cum stam, ideea e ca si ieri au bagat tare de tot.  :)

Duta C


adiarc

se pare ca in sfarsit se va deschide...pe langa beneficiul acestor noi km de autostrada e bine ca presiunea se va muta pe Chetani-Turda, pt a creea un nou segment cu o continuitate cat de cat ( peste 100 km )
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

pentium10

#25119
Am trecut și eu pe noul A3 de la granița.
Am măsurat 17 minute care conține și așteptarea de 2 minute la granița cu 2 masini în față.
Zona măsurată a fost din moment ce ajungi pe Autostrada pe zona de 130kmh pana la Nodul Berettyóújfalu.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

pentium10

#25120
Am simțit mirosul de asfalt de la Chetani.
Poze de azi de la ora 8. Este uzura pe o parte.
































Powered by API/PUM imgur uploader
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ciachi

poze de azi de pe lotul A3 construit de ALPINESIDE....MULTUMESC APLINESIDE pentru deschidere si pt. suportul acordat......azi duminica se lucra ca intro zi obisnuita



Powered by API/PUM imgur uploader

ciachi

intersectia cu DN73B


suprtraversarea A3 peste DM73B si raul Ghimbasel


vedere catre DN 73B





vedere din drumul tehnologic asupra zonei unde A3 supratraverseaza raul Ghimbasel



Powered by API/PUM imgur uploader

ciachi

asfaltari la km 168+800....strtul de uzura









Powered by API/PUM imgur uploader

ciachi

pasajul aferent drumului agricol ce supratraverseaza A3 de dupa giratoriul cu 112B






Powered by API/PUM imgur uploader
SCUZE....DAR OASPETII SUNT IN SUFRAGERIE .....asa ca mai pe seara restul am si video dar merge PC greu de tot