News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 39 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche




Coloana infinitului.

Este raschetat pana la semnul din fata.

alin_simeriaveche


Dominik

Oare ridica predale la viaductul mare de la Hadareni ??
You're in Steelers Country

vasile.silion

Pe bretelele de la nodul Chețani nu vor pune parapeți?
,,România are un sens întrucât o începem. Trebuie s-o creăm lăuntric, pentru a putea renaște în ea. Plăsmuirea acestei țări să ne fie singura obsesie." Emil Cioran

laszlo.robert

Poate la inaugurarea lotului Iernut-Chetani  au de gând să semneze si cu UMBRARESCU  pe Zimbor- Nadaselu  ?

pasadia

Deja sunt ani buni de cand inaugurarea de noi tronsoane se face fara oficialitati (asa cum e normal din acest punct de vedere). Cred ca ultima inaugurare cu oficialitati a fost in noiembrie 2014, lotul 3 din Orastie - Sibiu cu prezenta lui Victor Ponta, prim-ministru aflat atunci in campanie electorala. Dar apoi inaugurarile au fost fara oficialitati si tare imi doresc sa ramana asa (chit ca sunt mult intarziate, se petrec la ore absurde, cateodata tarziu seara). Din cauza asta nu pricep de ce toata lumea se astepta la oficialitati, ceremonii si eventual alte evenimente conexe cu ocazia viitoarelor inaugurari. 

Vlad94

Biharia-Bors a fost inaugurata cu oficialitati.

yetiman

#25102
Nu chiar.  :D

S-a inaugurat punctul de trecere a frontierei impreuna cu oficialitatile din Ungaria.  :)
Si chiar si aici au fost ministrii transporturilor din cele 2 tari, nu si prim-ministrii.   (la fel, mi se pare normal asa)

Dupa parerea mea, cazurile astea "mai speciale" e normal sa fie inaugurate. Nu si sosele/autostrazi "obisnuite".
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

cristi767

^^Dar acolo a fost un context special, pentru că implica și un punct nou de trecere. Că nu cred că s-au dus de plăcere să inaugureze 5km (la imagine cred că a făcut mai rău inaugurarea decât lipsa ei din prisma nr mic de km) ci pentru că era un proiect oarecum transfrontalier și era și partea maghiară prezentă. Din punctul ăsta de vedere nu prea era frumos să fie fără oficialități.

ciprebbe

E campanie electorala, presiunea pe Straco sa finalizeze pana vineri e IMENSA. Vedem cine va fi prezent la inaugurare.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ludus

A3, lotul Astaldi, la Luduș. Lucrările sunt aproape de final. (GPS) Powered by API/PUM imgur uploader
T. Luduș

Ionut

Îngrășăm porcul bine bine! Sper sa nu ni se aplece!

ciprebbe

Vine receptia la Astaldi, asa ca ingrasatul porcului e la Straco. Astaldi a tinut cateva luni porcul la regim in vara asta.
Se vede ca in cateva zile au ajuns cu marcajul pana la Ludus. Cred ca sunt cam gata cu calea de rulare si bibilesc in afara ei, bibileala care va continua si dupa 18 sept.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tonică

Măcar știm ca exista alegeri și în decembrie, contează la palmaresul "electoral" asa ca sper sa continuie presiunea și sa ii vedem în sfârșit la lucru, cu plățile la zi și încă "în viata" făcând minuni cu atât de apreciatele procente 😉

ludus

T. Luduș