News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 26 Guests are viewing this topic.

rota

Autostrada A3 Brașov Rășnov - Cristian - 26 August 2020
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!


naivu

#24767
Si observatiile lui Catalin Drula despre centura Comarnic https://m.hotnews.ro/stire/24252084 ,,Dacă licitația e pe baze proaste, ne bucurăm degeaba"
Poate merge sa licitezi separat executia la centura+nod S si executia la nodul N, dar nu mi se pare normal; fara presiunea electorala, ar fi terminat intai SF-ul la nodul N si licitat centura si ambele noduri impreuna! Si desi m-ar bucura sa existe cat mai repede o centura la Comarnic, nu pot sa nu ma gandesc daca nu ar fi mai bine sa se astepte 3 ani revizuirea SF Ploiesti-Brasov!

laszlo.robert

Ceva noutăți la nodurile Iernut si Chetani?

naivu

Una din observatiile la proiectul centurii Comarnic este ca nodul de S nu pleaca din zona de 2+2 a lui DN1 (si se va strangula traficul la trecerea intre centura si DN). De unde se ingusteaza DN1 de la 2+2 la 1+1 largit pana la viitorul nod (intersectia cu DJ101R dinspre Breaza) sunt mai putin de 4 km; de ce nu se poate include in proiect si largirea DN1 la 2+2 pe cei 4 km? Drumul e deja destul de larg, probabil trebuie latit doar cu vreo 4 m in plus, ceea ce nu mi se pare un capat de lume!

Dominik

#24770
Maine ar trebui sa-i anunte castigatori pe UMB pe tronsonul Nadaselu-Zimbor.
You're in Steelers Country

mirceaeliade


Ionut

Chetani, live. Filmarea poate (poate) pe weekend.


Jallen

In sfarsit ceva fapte, nu vorbe..  :D :D

Earthchild

Balotii din stanga au vreo legatura cu nodul?

Dragos_R

Sigur ca au! Daca se concentreaza pe asfaltari si nu apuca sa puna parapetii vor fi foarte utili .... (F1)  :D

klax187

S-a trecut traficul pe pasaj la Iernut?

mircea

Ieri încă se circula pe descărcarea temporară.

alinuttt

Ar fi rușinea rușinii să fie gata nodul Chețani înainte de lotul vecin.

horatiu.cosma

Strabag la Tg. Mureș. Se mișcă bine, a apărut și a doua foreză, se lucrează bine la terasamente și la săpături. La tot pasul sunt indicatoare de atenție pentru șoferi să nu ridice bena camioanelor sub fire.
(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)