News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 27 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

#24435
La Straco e hărnicia de pe lume, nici la UMB nu am văzut atâta forfotă pe metru pătrat. Am numărat spre 50 de basculante și 7 escavatoare sus în deal la săpătură, e și mică distanța între groapa de împrumut și zona unde pun terasamentul în operă, cred că bagă 15-20.000 de metri cubi pe zi (din 1,6 milioane cât sunt pe tot proiectul). La nod Chețani au fost vreo 100.000. Evident că dacă vor continua, ritmul va scădea pe măsură ce se depărtează de groapa de împrumut. Pe la ora 18 era o echipă Baxcom care betona o riglă la viaductul mare.

(GPS)


Cum ziceați și voi, Max Boegl asfaltează puternic, se apropie de viaductul Bogata dinspre Iernut.

La Strabag e bună mișcarea, au decopertat aproape tot, inclusiv drumul de legătură până în spatele Mall-ului. A apărut și o foreză Zublin acolo.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

reed

Wow,faine faine imagini,imi place cum au decopertat Strabagul,foarte curat,asa.Horatiu  care e treaba la Straco?E vanzoleala doar la Nod Chetani si Overpass la C Turzii?sau?

mihai008

Multumim frumos pt poze si updates, Horatiu!  :D

archaeus

@horatiu.cosma super imagini, arata ff misto

horatiu.cosma

La Straco e mișcare serioasă doar în această zonă, între cele 2 intersecții ale A3 cu DN15. Și mai e o echipă Baxcom la viaductul mare. În rest în nod e cam liniște, au terminat umpluturile, au tras câțiva metri de stabilizat și mai lucrau anemic doar la taluzări cu pământ vegetal.

TibiV

Au mai intrebat si altii...
De ce naiba nu termina pilele de aici si sa puna grinzile?...

Va fi mai usor dupa ce se da nodul in folosinta?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Kimi

Poate ca nu au bani de grinzi. :)

Pe cand soseste filmearea cu strabag?

danutzu_1069

^ Au grinzile pentru pasajul asta?

Dominik

Nici eu nu inteleg de ce nu au venit Baxcom prima data aici, ca nu mai e mult de lucru la acele pile si dupa sa fi mers a viaductul mare de la Hadareni ?
You're in Steelers Country

ciprebbe

Lucreaza fix unde au grinzi de ridicat pentru a le putea incasa. La Nod nu au grinzi.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

voicul

Cum sta stalpul ala mandru fix pe mijlocul autostrazii ... Oare dupa cat timp va pleca?

ciprebbe

Ai sa fi socat cati stalpi sunt de relocat pe lotul lalitilor de la Strabag :)). Inca un motiv sa O MAI LALAIE fiind pe fidic rosu.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

mike_85

Biharia - Borș a avut pre recepția săptămâna trecuta urmând sa finalizeze detaliile in 15 zile. Se mai face o recepție oficiala? Știe cineva cind?

horatiu.cosma

Pre-recepția a fost pe la început de iulie, săptămâna trecută a fost recepția. Acolo e gata treaba, constructorul și-a făcut bagajele, așteptăm după unguri.

ciprebbe

#24449
Rar patesti sa filmezi la 3 zile.... de placere la ce vezi.

Urmeaza dovada
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe