News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 40 Guests are viewing this topic.


Cetatean

@TIbiV - nu cred ca este asfalt. Se pune un amestec de piatra sparta.

Dominik

@TibiV, intre timp au aparut si indicatoarele pe acei suporti de beton :) Poza a fost postata de ivladbogdan pe 2 August.




You're in Steelers Country

TibiV

Cred ca este prima data cand constructorii se misca mai repede decat reusim noi sa ii filmam...  :-[a

:gj: :cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gicu

Eu sunt mai pesimist si vad o inaugurare in decembrie inainte de Craciun. MAi sunt foarte multe lucrari de facut, toate marunte si care consuma timp: strat uzura, parapeti, stalpi iluminat, marcaje, indicatoare, curatenie, terasamente in zona ensului giratoriu actual, etc.

Mai repede de inceput de septembrie nu cred ca vor deschide nici nodul Iernut.

ivladbogdan

Nu se va duce in decembrie, sunt sigur de asta. Ar fi si culmea sa termine Straco nodul si sa asteptam dupa Astaldi. Iara ne facem de ras.

horatiu.cosma

"Pe tronsonul Autostrăzii A3 Transilvania Chețani-C.Turzii construit de Straco subcontractorii Marcotim (terasamente) și Baxcom (structuri) avansează într-un ritm bun. La nodul rutier Chețani umpluturile sunt foarte aproape de finalizare, fiind executat deja un prim sector al stratului de balast stabilizat.

Ne exprimăm speranța că plățile se vor realiza extrem de rapid dinspre CNAIR spre Straco și mai departe spre subcontractorii și furnizorii implicați în această lucrare, astfel încât în septembrie nodul Chețani să fie deschis traficului în paralel cu tronsonul vecin Chețani-Iernut, iar restul contractului să continue într-un ritm corespunzător și să fie finalizat în cursul anului viitor."

https://www.facebook.com/411782165662463/posts/1662197150620952/

horatiu.cosma

"Așa cum spuneam săptămânile trecute, Astaldi-Max Boegl se apropie cu pași rapizi de finalizarea tronsonului de 17,9 km al Autostrăzii A3 Transilvania între Iernut și Chețani. Se execută lucrări la giratoriile și devierea drumului național 14A din nodul rutier Iernut, rigole, șanțuri, taluze și alte detalii finale pe restul traseului. Asfaltul de uzură este așternut în proporție de aproximativ 70%, iar parapetele în jurul valorii de 50%, urmând să fie executate marcajele rutiere.

Este de așteptat ca Astaldi-Max Boegl să își apere blazonul și să accelereze aceste ultime lucrări, astfel încât să circulăm în luna septembrie pe acest tronson extrem de important ce constituie o centură rutieră pentru localitățile Iernut și Luduș."

https://www.facebook.com/411782165662463/posts/1662866280554039/

Kimi

Quote from: pentium10 on August 04, 2020, 03:23:31 PM
Strabag lucreaza si in spate la Promenada si in apropriere de oras.

Ai dreptate. Eu ma refeream la intersectia cu DNul.

Lucreaza fix inainte de promenada. A aparut si o foreza.




PlayStation

Ce se mai aude de lotul Nadaselu-Mihailesti-Zimbor?
E clar ca a castigat UMB, nu semneaza contractul?

voicul

As fi curios daca dupa receptia de saptamana trecuta de la Oradea, vor sa faca una oficiala si saptamana asta, care sa fie si finala.

Poate aflam si o data oficiala pentru deschiderea lotului.

Dominik

^^
Nu e clar ca a castigat UMB, mai este un ofertant CCCC China, deocamdata sunt in analiza ofertele, posibil sa declare in Septembrie castigatorul.
You're in Steelers Country

Dominik

Astaldi asfalteaza, poza este facuta in zona de la min 5:45 pe filmarea cu lotul Chetani - Iernut.



CNAIR
You're in Steelers Country

ciprebbe

Astaldi doarme , MaxBogl trage greul , se vede.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

horatiu.cosma

Se mișcă bine Alpenside, nu mă așteptam să fie așa de avansați, iar ritmul e bun. 100% nu au cum să termine anul acesta, dar o "substantial completion" cât să se poată circula nu mai pare chiar imposibilă, mai ales că e presiune politică.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)