News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 33 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Skynick

Lot numai din umplutura. Cel mai simplu nivel de complexitate. Il termina singur Marcu daca se enerveaza in 10 luni. Si parca vad ca mai dureaza doi ani.

marinul

Daca dai skip peste partea cu pasaje si podul peste Aries, da e doar umplutura

pentium10

Oare cat le mai ia la CNAIR sa elibereze groapa de gunoi de la
Ne trezim imediat cu situatia de la Alba Sud 2.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

alexV

sunt de acord cu Skynick, e teren drept, campie. Bineinteles ca este 1 pod peste Aries, si vreo 4 overpasuri peste DN. Dar nu vor fi deblee cu alunecari, consolidari. Pare-mi-se ca au nevoie de gropi de imprumut pt umpluturi. Una peste alta, lot usor in care neprevazutele tind spre zero.


vladioan_bv


ovicor

Oare nu incape pe breteaua de iesire dinspre Iernut si intrarea? Asfel n-ar mai fi niciun stres cu traficul pana la terminarea restului de nod in A.

Tavi

Iertați-mi ignoranța dar ce face macaraua DEME la nod Chețani?

dragos76

Eu cred că până chiar se vor apuca de restul nodului va dura mult, așa că e ok să nu inghesuie acuma traficul pe acea bandă, pt ambele sensuri. Ar fi un disconfort inutil.
Când va fi să se continue lucrările, se poate atunci muta și traficul de intrare pe acea bretea, sau orice altă soluție o să fie utilă.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

PlayStation

De ce nu e niciun muncitor pe santier?

Vlad94

Cum să nu fie. Erau câțiva care lucrau la nodul Iernut. Apropo de nodul Iernut, observ că a fost făcută racordarea depozitului LIDL la giratoriul de acolo. Din ce văd, nodul Iernut ar putea fi deschis cât se poate de curând.

cristi 74

mai au parapeti laterali, destul, strat de uzura, destul, marcaje tot. dezi septembrie, odata cu straco nod Chetani. apropo, stie cineva de ce din filmarile de ieri, se lucra la terasament la Chetani dar in nod lipsa miscare? care e ideea?

voicul

Vazand filmarea este clara data de terminare: NU in august!
Poate deschid la Iernut cand e gata, dar nu par sa se grabeasca sa il termine.

La Chetani pare ca trebuie sa intre Straco in teren si cam stim cum e treaba cu Straco.

SorinMS

Îmi permit să sugerez o dată de recepţionare foarte apropiată de 27 septembrie. Prietenii ştiu de ce. :D