News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 30 Guests are viewing this topic.

pentium10

Pe lotul Straco, chiar daca Baxcom termina, ridicariile nu se pot efectua, toate relatiile contractuale sunt in aer.
MAEG inca nu au primit banii pentru grinzile metallice.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ciprebbe

Nefiind ridicate/sudate posibil sa nu fie facturate catre Cnair si nici platite....
Contractual totul e in aer la Straco de peste un an.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Dominik

#23987
Șantier A3 Râșnov - Cristian 01.07.2020



DRDP Brașov
You're in Steelers Country

ivladbogdan

Cum Toma nu crede pana nu vede cu ochii lui, am fost astazi pe la ora 17 personal sa vad daca intr-adevar au reinceput in forta la Chetani.  :D

Deja la Campia cand am vazut Baxcom ca lucra la structuri, am zis ca ceva se intampla...

(GPS)


Apoi am luat-o spre Chetani, iar pe drum se circula foarte incet.
La Chetani am aflat si de ce...
La Chetani era atat de multa miscare (eu personal nu am mai vazut asa ceva in viata mea...) incat se circula la paleta.


(GPS)


La nod in sine, prezenti Straco si Marcu Company. Am numarat atat pe drum inspre Campia cat si la nod, cel putin 40-50 basculante.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


Se lucra intensiv si in zona organizarii de santier Straco la terasamente. Foarte multe basculante si foarte mult praf.  :D

(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader



Eu initial am crezut ca eu intrat atunci o zi de ochii lumii si apoi pauza iar, dar aparent ceva in bine se intampla.
Desi am zis ca nu mai sper, imi dau acum peste gura.  8)

Duta C

E clar ca cu noua sefa de la CNAIR se intimpla lucruri bune...sper sa o tina

Dominik

^^
Sa fie intr-un ceas bun !!!  :) +1  :popcorn:
You're in Steelers Country

alex8

A primit Straco ceva bani din revendicări?
Parca a fost o factura emisa recent de ei.
Nimeni nu lucrează pe poveștile lui Ion Creangă.

horatiu.cosma

Nu s-a plătit încă factura de 3 milioane, care oricum e o nimica toată.

ludus

Că tot s-a vorbit de lotul Strabag, la Târgu Mureș am văzut că s-au făcut ceva defrișări lângă Metro, în zona unde noul drum de legătură se va intersecta cu dn15.
T. Luduș

laszlo.robert

Prin ce se aude in tîrg, deschiderea  A3/M4 va avea loc în data.de.17 august. La mijlocul lunii iulie va avea  loc o întâlnire bilaterală la nivel interguvernamental, la Băile Felix,  unde se vor stabili toate detaliile deschiderii concomitente a celor două loturi .Se va semna si acordul pentru un nou punct de frontieră. Pînă la data.de.17 august vor trebui să fie gata toate autorizațiile, fiind graniță schengen este necesar acordul tuturor membrilor  .Deci peste o lună și jumătate..

Morosanu

Vazand forfota de pe lotul Straco, nu cumva i-au cumparat Marcu Company??  O:-) ???
Politica distruge tot ce atinge.

Lcsaba

Si eu am observat ca Marcu foloseste zona de depozitare si parcare a companiei Straco, dar totus nu cred ca cineva ar cumpara o companie cu datorii.

voicul

^Probabil toate partile au fost luate prin surprindere de terminarea loturilor si de asta nu sunt gata autorizatiile.  :o

SergiuSerj

Daca tot se intampla minunea de la Straco, las si eu niste poze de ieri (1 iulie ora 19). Chiar daca probabil pe multe santiere la ora aceea nu se lucreaza, la Chetani parea ca nimeni nu si-a terminat programul. Se pare ca trag tare sa nu existe inca un muzeu. Cu asa mobilizare si ore lucrate cred ca in 2 luni este gata.











Am trecut cam pe la aceasi ora si pe la Campia Turzi insa acolo nu se mai lucra.

pentium10

 Viceprimarul mureșean anunță că e semnat ordinul de începere a lucrării pe lotul Strabag, 22 iulie.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures