News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 38 Guests are viewing this topic.

pasadia

Nodul Chetani. Le vărs așa, direct, căci mare lucru nu e de spus. (GPS) (GPS) (GPS) (GPS) (GPS) (GPS) (GPS) (GPS) (GPS) (GPS) (GPS) Powered by API/PUM imgur uploader

voicul

Cele 2 masinarii nu sunt noi in teren?

reed

 :lol: e ca in bancul cu admiterea Albaniei in NATO: ca sa intrati in organizatie trebuie sa veniti cu 10 tancuri.Albanezii zic ca doar doar unul,Nato zice,nu,pe toate la care ablanezii zic,bine ,le dam pe amundoua. Alt banc la fel de ce a pierdut Albania razboiul? s-a imbolnavit pilotul de avion(Scuze de OT ,dar asta e situatia cu Straco)

naivu

@kimi & voicul, chiar au dat drumul la mai mult de jumate din FDG (Petricani-BarbuVacarescu), a dat la stiri la TV. Deci ar avea motiv sa le plateasca ceva cu care sa poata termina nodul Chetani (asta daca administratorul judiciar nu directioneaza lichiditatile la plata datoriilor); iar daca visez frumos, pana in toamna, vor termina restul FDG si nodul Chetani, CNAIR ii va plati in cateva zile si vor avea bani sa termine tot lotul CTurzii-Chetani :cloud9: :cloud9: :cloud9:.

GML

Sunt ceva sanse macar sa termine nodul de la Chetani cei de la Straco? Ca probabil fiecare metru nou de autostrada va genera pierdere pt. Straco, si situatia la ei nu e prea roz oricum.

Hercule

Ultima data am fost in zona nodului Chetani in 7 iunie, de atunci ceva foarte putin vad s-a mai miscat la nod. Se vede pamant proaspat pe breteaua de iesire de pe A spre Campia Turzii si la rampa de urcare pe pasajul peste DN (pozele a 3-a si a 4-a de la sfarsit). In acele zone era plin de balarii cand am trecut eu pe acolo acum 3 saptamani. Poate, poate...
Deșteaptă-te române!

adiarc

nu imi fac prea mari sperante

nu uitati ca sumele potential de incasat,vor fii probabil directionate de administratorul temporar catre datorii...ma indoiesc ca vor fii directionate catre Chetani..e singura sansa de a scapa de faliment,,,.....daca isi si doresc asta,sa salveze partial compania.....pt ca doar Chetani e zero pt Straco,.....daca nu rezolva diferendele cu cnair nu incaseaza mare lucru si atunci nici nu au cum sa termine nodul sau intregul tronson
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

carutasul

păi nu îmi e clar, lucrează încă Straco? nu era vorba că îl face CNAIR? Sau şi-au dat seama că nu pot?

pentium10

utilajele de la nodul Chetani au inscriptii Marcu Company

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

pasadia

Am ajuns acasă intre timp.

La Iernut e groaznic cum se circulă. Deviat pe niște pietriș, prin curtea depozitului Lidl și apoi pe un DN14A care are niste gauri și valuri considerabile. Execrabil, oricât am considera că e șantier în zona aia. Și sincer sa fiu, pare că nodul ăla nu se vrea terminat prea repede, mai au de lucru acolo (și dacă ținem cont că apoi mai au cate ceva de lucru și la bucata circulata acum...)

La Strabag pe lotul spre TGM eu nu am văzut lucrări din DJ-ul Ungheni - Acățari.

RaduC

Contractați direct de CNAIR pentru a finaliza nodul.
Detaliile, după punerea în circulație

P. S. Presupun

Ionut

La nod este încă Straco, iar cei de la Marcu sunt chemați de Straco. CNAIR merge pe mana Straco deocamdată. Trebuie să așteptați să vedem ce se întâmplă în zilele următoare. A plouat mult și nu se poate intra in teren. Si mai grav este că Straco practic a părăsit șantierul si nu se poate re-mobiliza instant, în câteva zile. Niciun constructor nu poate.

Am vrut sa iesim cu o poziție dar deocamdată stam și analizăm situația. Nu e clara nici pentru noi. Morala? Răbdare și toate camerele pe ei sa vedem ce misca.

myid

Ieri Straco a zis ca i-a dat lui Marcu sa termine descărcarea. Din poze, se confirma cumva.
Acum om trai si o sa vedem.. Cu ei nu stii niciodata nimic.

ciprebbe

#23863
Voi realizati minunea? Asta e de ieri de la pranz. I-a speriat drona si au iesit " la arat".



Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe