Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

6 Members and 21 Guests are viewing this topic.

delacroix

Parca era vorba de trei benzi /sens pana la Dumbrava!?

isotech_ro

un durata realista pentru finalizare ar fi de 90 de zile de la termenul de 15.05, asadar 15.08.2012, insa la nesimtirea afisata este posibil si un 15.12

LE ati remarcat insa ca toate spatiile de servicii nu sunt "atacate"

Ionut

#227
Quote from: delacroix on April 11, 2012, 08:23:48 AM
Parca era vorba de trei benzi /sens pana la Dumbrava!?

Nu era vorba pana in Dumbrava. Asa era logic, dar nu e pana in Dumbrava, ci doar pana in zona Moara Vlasiei (segmentul italienilor).

---

Avionul continua de la centura un pic spre oras, insa nu ajunge decat cateva sute de metri, nu ajunge nici macar pana in Str. Popasului pentru ca probabil nu are ce sa ne arate...





Se observa in poza de mai sus ca se lucreaza la o bretea fix langa calea ferata. Inseamna, sper, ca s-au apucat deja de restul nodului si ca vom avea in acest an un nod OK cu centura Bucuresti, nu mizeria cu doua sensuri giratorii si traficul fortat prin ele...

bogdymol

Dupa cum arata podurile/viaductele acelea eu zic ca daca termina in August-Septembrie e bine...

Multumim de capturi ionut
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

nenea_hartia

^ Pe cei care mai sperau îi rog să arunce un ochi la minutele 03:56, 06:00 şi 11:46. Poate se uită şi domnul Nazare.

valexandru

   De ce nu s-au gandit constructorii romani sa imparta bucatile de construit astfel incat atunci cand unul din ei finalizeaza o portiune sa o dea in functiune, sau au facut asta intentionat..... :|
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

Ionut

Vrei prea multe. Din cunostintele mele initial au fost intr-un joint venture toti 3, erau asociati in contract. Insa nu s-au inteles (probabil la bani, daca ma intrebi pe mine) si atunci au "spart" asocierea si fiecare a lucrat separat. Ma si mir ca au acceptat asa ceva cei din Guvern. Ma rog... don't get me started cu Bucuresti-Ploiesti ca-mi dau ban singur. :D


Cristi232

Quote from: Ionut on April 11, 2012, 04:48:05 PM
Vrei prea multe. Din cunostintele mele initial au fost intr-un joint venture toti 3, erau asociati in contract. Insa nu s-au inteles (probabil la bani, daca ma intrebi pe mine) si atunci au "spart" asocierea si fiecare a lucrat separat. Ma si mir ca au acceptat asa ceva cei din Guvern. Ma rog... don't get me started cu Bucuresti-Ploiesti ca-mi dau ban singur. :D

Mai degraba au fost disensiuni pe... volum munca,
caci unii cu treaba, altii cu rulatul banilor.
Vorba aceea, celebra:
"Rusine! Euroconstruct Trading '98  (Dan Besciu si Sorin Vulpescu)!"
"Rusine! Pa&Co International (Costel Căsuneanu)!"

Domnule Nazare, 1 sept 2012 e fezabil, pt astia 3 de sus, cu cele 3 poduri nefacute?


Ionut

Quote from: Cristi232 on April 11, 2012, 05:30:52 PM
Domnule Nazare, 1 sept 2012 e fezabil, pt astia 3 de sus, cu cele 3 poduri nefacute?

Buna intrebare! Pacat ca Mr. Nazare nu citeste forumul. :)
Eu zic ca 1 septembrie e un termen fezabil, cu singura conditie sa se tina de treaba.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rrs

#237
ieri se lucra intre CB si Bucuresti, iar circulatia este deviata complet prin sensul giratoiu pe ambele directii

















valexandru

@rrs :cheers: pt poze!!
    S-au apucat de lucru la viaductul peste DNCB? Adica s-au apucat de pus grinzile?
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

rrs

nu, mai au mult, mult, pana sa monteze ceva peste CB, in primul rand trebuie sa faca piloni, cred ca nici nu s-au apucat de forat. Practic dincolo de CB este calea ferata si apoi camp.
sensul giratoiu este facut doar pentru accesul pe A3.