News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 39 Guests are viewing this topic.

Bulwyn


rocklee

Si STRACO e firma Romanesca ....cucuuu.....bauuuuu.... >:( >:(

Hercule

Multumim pentru filmare. Eu as zice finalizarea undeva la sfarsit de iunie 2020. Chiar si asa, tare bine ar fi sa scapam de Ludus si eterna poveste de la traversarea CF406 (cu conditia rezolvarii iesirii la nodul Chetani).

In alta ordine de idei nodul Iernut mi se pare monstruos de mare si amplasat departe de DN14A, nu mai vorbesc de Iernut.
Deșteaptă-te române!

Cristian 74

Ciprebbe, mulțumim pentru filmări. Vin și eu cu poze de la nivelul solului din nodul Iernut, lot Astaldi. Sunt 20 de fotografii, le împart în 2. Setul 1:































Powered by API/PUM imgur uploader

miszlik

Ivladbogdan- Nici o problema,mergem cu totii cu lopatica sa-l ajutam pe bietii de la Straco. Poate macar nodul ala nenorocit terminam odata

Cristian 74


StefanCelMare

Tot respectul pentru Astaldi, când am auzit știrile cu insolvența deja mă lua cu amețeala.
Odată cu apropierea A3 de Tg. Mureș, după cum spunea cineva cu câteva pagini înainte, și eu cred că ar trebui prioritizată secțiunea Ungheni - Acățari.
Tg. Mureș va trage trafic curând, mulți vor fi tentați să vină pe acolo ca să prindă autostradă spre Europa.

pentium10

umbla vorba ca un subcontractor de a lui Astaldi-Max Bogl a mutat niste echipe de pe santier pe o alta lucrare din alt judeti, si s-a franat si mai mult executia nodului Iernut
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Ionut

Lucrează bine. Avansul e bun. Păcat ca nu reusesc anul asta, oricum era foarte foarte greu. Insa nu imi place deloc ca la Iernut nu e progresul la care ma asteptam... ar fi rusinos sa nu termine nodul Iernut în 2019... E totuși o situație periculoasă acolo...

SergiuSerj

Las si eu niste poze din "drona" de la lotul Sterlina. Mi s-a parut interesant cum se "vede" progresul de sus.  :D








Hercule

Reusite pozele, faina treaba!

Toate structurile sunt identificabile cu harta proiectelor (cu galben mai jos). Ce reprezinta structura marcata cu rosu? Pare sa fie nod, sa fie oare viitoarea legatura cu Oradea? Sau e o structura din Ungaria?

Deșteaptă-te române!

TS30

Daca te uiti pe Google Earth la pozele din 19 Mai 2019 este o descarcare catre localitatea Nagykereki din Ungaria.

AlexxC

Chiar era necesara monstruozitatea de nod pe DN la Chetani spre deosebire de un simplu sens giratoriu ca in alte parti?
In opinia mea e o risipa de resurse ce puteau fi folosite in alte n puncte de pe autostrazi ce plang dupa o un nod.   

Ionut

S-a explicat de multe ori. Nodurile trompetă-dubla proiectate pe vremea Bechtel au fost gândite asa pentru a avea porți de taxare și, desigur, pentru a stoarce maximum de bani (de la buget).

alecu26

Da, trompeta de la DN, cu exceptia poate a celui de la Gilau, nu cred ca mai este nicaieri necesara. Si la Gilau era necesara cat coridorul nu era complet. Altfel nu cred ca se poate justifica prin traffic o intersectie denivelata cu DN ul....cand tot traficul se muta pe Autostrada oricum.
Drumurile noastre POATE;