News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 24 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Tavi

"In mod normal" ca daca nu ... cortul!  :lol:

Sargon1806

Cortul e abia dupa ce semneaza, ca n-o sa stea Sova sa pazeasca Prahova sa curga conform graficului. Dar daca nu semneaza anul asta, atunci e grav pentru toti, ca cica nu mai candideaza Ponta in 2016... Ce-o sa ne mai facem atunci? Il punem premier pe Banicioiu? ;)

alecu26

acel 30 e pus ca pretul cu ,99 la sfarsit la Supermarket si mai sunt si cuvintele ....in mod norma, conform program...

Dar nu e departe de adevar oricum.
Drumurile noastre POATE;

sebba

Pai modul normal al lor e cam asa:
Intarziem cat se poate de mult partea birocratica.
Apoi o mai tragem inca vre-un an cu contestatii...
Dupa care incepem ceva, ceva, sa construim si, spre final, reziliem contractul si platim despagubiri...
Normal, nu? $#$%%&*ä€ß&"!!!
Sailing away! S/Y Haimana



Ionut

Nu lua in seama ce spune Oprescu.

Legat de "una din patru masini alege DN1 si nu A3" - autorul articolului uita ca pe DN1 merg fooooarte multi oameni care stau in zona metropolitana de nord. Mai ales ca trebuie sa dea drumul si la nodul Moara Vlasiei... altfel nu poti iesi de pe A3 decat la Snagov, mult prea departe pentru cineva care sta in zona Otopeni-Corbeanca-Balotesti. DN1 va fi mereu aglomerat si foarte aglomerat pana in zona Tancabesti, practic este bulevard bucurestean. Si mai trebuie ceva - traficul de aeroport... trebuie aeroportul legat de A3... dar mai e mult pana atunci.

Deci: DN1 va fi aglomerat pana dincolo de Saftica multi ani de acum inainte. Probabil pentru totdeauna pentru ca zona se va dezvolta continuu.

penad2007

Quote from: tigrel58 on August 25, 2013, 06:28:17 PM
http://www.zf.ro/auto/de-ce-nu-au-inceput-lucrarile-la-conexiunea-bucurestiului-cu-autostrada-bucuresti-ploiesti-11270449
Nu prea inteleg ce-s aia derbedei, in viziunea lui Oprescu.
Numai gargara la oprescu. Aveam o parere mai buna despre el. Ce e aia lucrarile vor incepe cind vor fi bani? Dar bani sunt pentru palmieri din plastic in Bucuresti?

tigrel58

Pe 8 sept am bilete la Romexpo (Alegria ora 17) si voiam "sa ma dau" si eu pe autostrada. La conditiile concrete, cred ca ma voi da cu CFR Calatori. :D

tone_iulian

#1975
azi ora 11





Ionut

Elevatiile din prima poza sunt DUPA Popasului, inspre oras?

Tavi

Cred ca e pe partea cu santierul. Dar are mai putina importanta pentru ca indiferent pe ce parte este va trebui construit aproape identic pe partea opusa si am senzatia ca lucreaza cu un singur set de cofraje. Apoi vor trebui sa puna si grinzile (ca sa nu trebuiasca sa le monteze sub trafic ... ma gandesc). Grizi care vor veni ele cand se termina telenovela electrica de la pasajul peste centura.

Dupa Popasului si pana in liniile CF este dat terenul constructorului? Deminare? Descarcare arheo?

Ionut


doryan93