News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 29 Guests are viewing this topic.

Dominik

#21000
Imagini de pe șantierul Autostrăzii Transilvania, Secțiunea 3C3, Biharia – Borș, km 59+100 – km 64+450
Se efectuează lucrări de imbunațire teren de fundare cu lianti hidraulici, umplutură de balast, piloti din balast, coloane forate la structuri.

https://www.facebook.com/1819247748087054/videos/349530689280013/

DRDP Cluj
You're in Steelers Country

nctind

In continuare nu se lucreaza pe A3, Rasnov - Cristian. Toate utilajele sunt parcate.
Pe langa structuri se mai plimba 2-3 muncitori si cam atat.

comisarul

Ieri la 17 se lucra la supratraversare dn 73a/cf si azi dimineata descarcau niste schele + turnau beton. Pe cealalta parte inca nici o miscare, cred ca acolo este o conducta de gaze (se vad niste conducte de aerisire galbeme in pamant) + stalpi de curent .


nctind

azi au lucrat mai ok. Au plecat si utilajele. Ptobabil au asteptat sa se usuce terasamentul.

Ionut

SCS Transport si CM POIM, 17-18 iulie 2019, Timisoara
Prezentare oficiala CNAIR
A3 Targu Mures-Campia Turzii



luc

Doar Straco au avans financiar peste cel fizic, bănui ca e din avans?
@Ionuț: acest post, cât și cel precedent pot fi mutate pe A3, unde le este locul.

dodo

Nodul Iernut.... acum cateva minute. Ce se pregateste?

dodo


horatiu.cosma

Se mișcă super bine Astaldi, mai au în schimb de lucru la gramatică  :D.

voicul

Se vad primele imagini din satelit de pe lotul de la granita.

pentium10

Din 16 sunt programate ceva ridicări de grinzi la Astaldi
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Laurentiu

Cateva cadre pe care am reusit sa le filmez in weekend intre Campia Turzii si Iernut (cat mi-a permis vremea).
La Straco sambata dimineata erau 2 utilaje care lucrau in apropiere de Campia Turzii, in rest nicio miscare. Inca sunt destule portiuni cu iarba acolo.
Astaldi avanseaza, cu relocarea stalpului din apropiere de Cuci nu pare sa fie nicio noutate.


voicul

Pacat ca graba Astaldi va avea rezultate pentru trafic doar la Iernut. Degeaba termina tot, ca Straco nu pare sa vrea sa finalizeze ceva la Chetani in 2019.

+1 pentru filmare.

pentium10

Avansul la Straco este un pic la terasamente, dar foarte putin.

La Astaldi in mai multe puncte, in special la structuri, asteptam un avans mult mai mare la terasemente. Stalpul ala inca sta.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

horatiu.cosma

Nu știu ce avans la terasamente mai doriți, că acolo sunt trecuți de 90%, mai au câteva zone punctuale  :lol:. Stâlpul stă, dar dacă sunteți puțini atenți, puteți observa fundațiile viitorilor stâlpi pe ambele părți ale autostrăzii. La Iernut în 2 săptămâni sunt gata de grinzi la toate pilele și culeile. Tot acolo văd că fac bazin olimpic  :D. Îngrijorător în schimb e că nu vine tablierul metalic la Bogata, partea dinspre Iernut. Dacă nu apare până la finalul lui iulie, nu cred că mai există vreo șansă de deschidere anul ăsta. Straco pare că s-a concentrat (atât cât a putut) la umplutura din nod, au crescut destul de bine biscuiții.