News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 34 Guests are viewing this topic.

GDPR

Hmm. Daca ar putea cineva sa pozeze in detaliu imbinarea dintre stalp si lisa ne-am putea lamuri.

ciprebbe

Eu tot nu inteleg de ce punem parapete in debleu........
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

realfanady

Trecand pe la Satu Nou am vazut o drona ridicata. Poate poate vom avea surprize?  :D

Ionut

Interesant. Nu noi. De fapt, nu cred ca noi, doar daca baietii imi fac o surpriza si mie. Eu nu stiu sa fi zburat nimeni de la noi. :lol:

pentium10

#20449
Astazi pe lotul Straco multe basculante si masini care pun acel sortiment de alb.
Se lucra intens la nodul Chetani (cel pozat), nu se vede in poza, dar utilajele carau material si in departare. In apropriere se vede depozitul de materiale, si biscuitii care sunt incepute si la structura.
La Capatul A3 din Cluj forajele sunt gata. Am vazut din DN si utilaje la trecerea peste Aries. CIC sau ce va fi acolo pare jumatate inceput si abandonat total, oare subcontractorul s-a mutat de acolo?

Doar 1 singura poza de pe lotul Straco.

(GPS)

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

pentium10

#20450
La Nodul Iernut multa forfota, si progresul este mare in fiecare saptamana.
Au inceput sa care si din dealul unde va fi relocat DNul. Casa inca sta.
Se asfalta la bretea, se lucra cu basculante si pe bretea care uneste bretelele nodului, si da in viitorul giratoriu.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Dominik

#20451
Vesti bune de pe ambele loturi :) totusi doar printr-o minune cred ca pot termina Astaldi lotul pana la sfarsitul anului !
You're in Steelers Country


c.catalin

#20453
A3 Gilău- Nădășelu (04.05.2019)




pentium10

#20454
S-a facut un update mare pe Google Maps la unele tile-uri din Jud Mures,
se vede nodul Iernut ca au iesit cu piloni

tot lotul Astaldi cu progresul la structuri, cu grinziile la Gheja si Bogata e vizibil din Maps, la fel si Straco.
limita la 'tile update' se termina undeva pe jumatatea lotului Straco, deci nu se mai observa miscarile de la capatul A3 din jud Cluj

https://www.google.com/maps/@46.4311947,24.2563871,428m/data=!3m1!1e3
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

RobertH

Quote from: elion on April 18, 2019, 08:17:54 PM
Autostrada între Câmpia Turzii și Târgu Mureș este vizibilă pe Google Earth.
Ne-a anuntat elion de-o vreme :)

Teo

Pe Gilau - Nadasel, in jumatatea de lot catre Nadasel sunt multe alunecari de teren.
Sambata dimineata se curata Banda de urgenta intr-un loc unde alunecarea a distrust si parapetele.

Gdereck

#20457
Pe Borș - Biharia se lucrează, aparent

nenea_hartia

@pentium10: Cel cu mașinuța Google a fost și el curios, așa că s-a urcat pe autostradă la aeroport și ne-a oferit un pic de Street View :lol:.

@c.catalin: Mulțumesc pentru poze, urâtă alunecarea.

mmv1

Gdereck>de ce numai aparent? La structuri ar trebui sa se apuce de lucru Vahostav SK...ar trebui sa apara si ei pe santier in perioada asta. Daca nu, avem o problema..