News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 39 Guests are viewing this topic.

Ionut

^^ pozele de la Straco puse de CNAIR pe Facebook.




















Tavi

Ohooo! Au iesit bine cu unele structuri din pamant. Am vazut pe harta ca nu au multe structuri.
@Ionut: ai iedee daca este vreuna de la Raul Aries?

pentium10

nu pre se vede nici o miscare in zona [link]
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

florin74

Deocamdata nu. Sunt doar pilotii gata.
Poate din primavara, dupa ce finalizeaza Hadareni cele 2 poduri si la Chetani.

Ionut

Din cate stiu eu la podul de peste Aries nu s-au re-apucat. Poate au colegii noutati, desi nu cred. Posibil de acum inainte, dupa cum va zicea si Cip cu 3 mesaje mai sus. Ar trebui in perioada imediat urmatoare sa vedem actiune (ceva mai) consistenta pe partea de structuri. Sper eu inclusiv la Aries (parca e structura cea mai mare de pe lot).

^ A scris Florin inaintea mea.

Tavi

Colegii, multumesc! Daca intra tare cu lucrari la podul peste Aries atunci are sanse si Neaga sa il cred. Vedem in urmatoarele doua luni ce se intampla.

horatiu.cosma

^
Hai să nu fim copii. Straco e cu un picior în groapă, 20% avans fizic. Cu 30 de muncitori la 2 structuri ne iau ochii?

Tavi

Horatiu, si eu cred ca pozele sunt puse la diversiune dar am zis hai sa asteptam doua luni ...

Ionut

Oameni buni, intelegeti, sunt sanse 0 sa fie gata Straco anul asta. Vreti iar pariu ca la Soimus? Eu sunt mai mult decat disponibil, facem bani la bugetul API.

alexandruduma

Sambata se anunta 11 grade, poate dezmortesc drona un pic sa vedem cum arata cele doua santiere la inceput de an.

Ionut

Se merita. Sâmbătă, poate prinzi și oameni pe șantier. Ca duminica...

dr4qul4

11 muncitori intr-o singura poza. Parca ar fi o armata fata de cum ne-a obisnuit Aktor.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

GDPR

#19617
Propunere alocare bugetara 2019 Brasov-Tg Mures-Cluj-Oradea: 164.4 milioane lei.

Propunere alocare bugetara 2019 Bucuresti-Brasov: 119.3 milioane lei.

NGC

Quote from: adrian rosca on January 31, 2019, 10:21:37 PM
Propunere alocare bugetara 2019 Bucuresti-Brasov: 119.3 milioane lei.

"Proiectare si executie Autostrada Bucuresti - Brasov, Tronson Comarnic-Brasov, Lot 1: sector Comarnic - Predeal, km 111+300 - km 115+300; Lot 2: sector Predeal - Cristian, km 162+300 - km 168+600 si Drum de Legatura"

Contract atribuit in 02.10.2017 conform anuntului de atribuire [182666] / 13.10.2017 catre ALPENSIDE (loc 2).

Valoare atribuire lot 2: 118.019.701,80 RON fara TVA

Coincidenta? :D

Sau o fi pentru comisia de prognoza si PPP? :lol:

GDPR

Ei, mai are si Aktor ceva lucrarici de finalizat si cred ca sunt si facturi de incasat de anul trecut. Basca spatiile de servicii. Alpenside oricum nu poate sa termine intr-un an.