News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 34 Guests are viewing this topic.

valil

Daca am calculat corect, azi sunt doua premiere, 1 primii km de autostradada din judetul Mures, 2- depasim 800 km functionali ( bine cu vreo 2, 3 pasi )

pasadia

Da' apropo de masuratori (vad ca acest element conteaza mult):
- cum vom considera bucata din lotul Astaldi ce se deschide la Iernut? Autostrada functionala? O numaram sau nu?
- dar bucata dintre Petricani si Gherghitei? Se numara ca autostrada, chiar daca pe sensul de iesire e intrerupta de un giratoriu?

Ionut

^ Bucata din lotul Astaldi nu intra la socoteala. Este si semi-profil... hai sa nu punem la socoteala fiecare cm, zic. Legat de capatul de la Bucuresti, vor fi 6.5 km de contabilizat, chiar daca avem giratoriu acolo la Gherghitei. Cel putin eu asa voi pune in evidenta mea.

Ionut

Dimineata pe racoare. In asteptarea utilajelor si soferilor.








Ionut


voicul

Lotul Astaldi ar fi de luat in calcul dupa terminarea nodului, dar chiar nu merita sa ne minitm ca mai avem 500 de m in plus sau in minus, stiind situatia din teren.
Asa putem aduna si nod Soimus, dar ...

Si eu tot asa zic: + 6.5 km in B.

Ionut

Nu stiu cata incredere trebuie sa avem in stirea asta de la Bihon. Stiu ca Tion e decent, probabil e acelasi "trust". Nu vad sa fie fake news pe asa ceva, dar na.




Joi, de la ora 11:00, în sala mare a Prefecturii Bihor, directorul general al CNAIR, Narcis Neaga, ar urma să semneze cu patronul grupului Selina – Trameco contractul pentru Lotul 3 Borș – Biharia (5,35 km), din autostrada A3 ce trece prin județul Bihor.

Bihon.ro

ovicor

Nu-i important cum contabilizam noi zona Gherghitei - Petricani, dar un indicator "Sfarsit de autostrada" s-ar impune unde sunt indicatoarele de 50km/h, daca nu unde sunt cele de 80km/h, insotite de indicatoare de "Atentie, coloane in asteptare!"

GDPR

N-ar trebui sa dea cu clorura inainte sa dea drumul la trafic? Pare ghetus pe alocuri.

Hef

La rond la Popasului spargeau iar pe partea spre voluntari. Asta acum 10 minute.

pentium10

se pregatesc sa deschida A3 inainte de ora 15
sunt mai multi la CIC Ungheni
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Jack

Mâine va fi conferința de presa la Oradea, cu ocazia semnării contractului la autostrada Suplac - Borș, sector DN 19 - Frontiera. E pe bune știrea.

ciprebbe

#19047
^^
Noi stam la Iernut, urmarim si bariera. Deocamdata e liniste in zona, doar constructorul si Egis ul este aici
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

pentium10

ajunge din MS in Iernut tren pe la 15:13 si 16:14 si 16:49
sa scazi din asta cateva minute atunci este la DN14A
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Ionut

Este ceva miscare la bariera? Ma refer la oameni de la CFR care trebaluiesc pe-acolo.