News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 37 Guests are viewing this topic.

voicul

#18780
Pus si simplu nu merita sa pun articolul (din cauza de mizeria pe care o fac). Zic pe scurt:

S-au modificat cerintele la PPP CoBra.

Concluzia:
Dupa ce ca e un ra*at PPP-ul, acum poate fi atacat si in instanta licitatia ... ca s-au schimbat regulile din mers.
Mai bine. Sa o dea in bara si sa schimbe PPP.  :)

horatiu.cosma

^^
Nu sunt primiti, sunt doar castigati. Daca ii executa Astaldi, nu ne mai plimbam cu metroul  :D.

horatiu.cosma

#18782
De pe pasajul dintre loturile Geiger și Strabag.

Green terra mesh.


Spre Geiger.





Spre Strabag.



Powered by API/PUM imgur uploader

venache

In seara aceasta - la ora 17 - se turna primul strat de asfalt pe breteaua suplimentara de intrare pe A3 dinspre Centura spre Ploiesti (in dreptul depozitului Decathlon). Era destul de multa forfota in zona. Chiar si cateva utilaje parcate dupa parapetele care blocheaza accesul spre Bucuresti.

venache

Am uitat sa adaug: se lucra si la giratoriul de la Popasului.


Sorin62

#18786
^
Perfect!
Dacă termină cu asfaltarea în weekend-ul ăsta, lucrările la parapete se pot face cu două benzi deschise pe bretea (adică ambele sensuri).

mihaihedes

Straco lucra cam pe toate sectoarele care se vad din DN azi pe la 16:30.

Eurocopter

Te referi la Chetani-Campia Turzii? Asta ar fi o veste foarte buna...

mihaihedes

Da de după Mureș încolo lucrau cam peste tot. Nu era ditamai mobilizarea dar erau prezenți, escavatoare, basculante, macarale, oameni la structuri. Nu era părăsit lotul. (Cam ceva in genul lui Aktor pe A10 in zilele bune)

teoneo

Vineri, 23.11.2018, am filmat cu camera de bord porțiunea cuprinsă între nodul Iernut și nodul Aeroport TGM (și retur) de pe A3.
Mai întâi loturile Geiger și Strabag (filmare de lângă Cipău/Iernut spre Aeroport).



teoneo

Filmare de la nodul Aeroport TGM către nod Iernut.
Am parcurs astfel loturile Strabag (integral), Geiger (integral) și Astaldi/Max-Boegl (parțial).



Cadrele nu sunt aliniate cronologic (am mai intercalat uneori de la alte treceri, dar din aceeași zi toate).

Mulțumiri celor de la Strabag pentru acces și celor din API care l-au obținut.
Mai am și multe poze, dar poate doar pe duminică mai pot încerca să le postez.

Ionut

Multumiri si din partea mea (in numele API) pentru efortul tau, sunt foarte bune filmarile! Si pozele vor fi pe masura, sunt convins. :) Multumiri si celor de la Strabag pentru acces & transparenta!

Sa vedem acum daca vor convinge Politia sa semneze pentru solutia de la Iernut. Era forfota mare la Iernut? Mai au acolo de facut diverse (giratoriul propriu-zis dar si portiunea din DN14A pana la limita lotului Geiger).

Ionut

Adevarul preia pozitia API despre A3 Iernut-Ungheni.

pasadia

Se vede pe filmare ce e la Iernut: mult pamant. Si hai sa zic ca termina cu toate straturile de asfalt si ca mai apuca sa traga si ceva marcaje, insa tot va fi o struto-camila acolo: santier (caci trebuie sa faca pasajul), bariera CF, plus restul de lucrari spre vest.
Dar asa se intampla daca vrei neaparat sa deschizi de centenar.

Trebuie insa sa remarc indicatorul: pe iesire e trecut doar Iernut, nu si Tarnaveni sau Medias. Cum ziceau ei ca era regula din normativ - ca sunt obligati sa treaca orasele de capat ale DN-ului pe care il intersecteaza?