News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 40 Guests are viewing this topic.

NGC

"Realizarea Autostrazii Brasov - Targu Mures - Cluj - Oradea, Lotul 1: Targu Mures - Ungheni si Drum de legatura - relicitare"

Si ca sa nu ramana mai prejos cu aceasta licitatie, si aici se trage de timp la evaluarea financiara. Da cu virgula, asa ca au dat un nou termen pentru evaluarea ofertelor. Noul termen este 30.11.2018.

NGC


tonică

NGC, am inteles eu bine din comentariile precedente, cum ca lotul 3 merge catre Trameco, care e liber acum sa inceapa proiectarea, lotul 2 e inca in contestatii cu strabag iar lot 1 a trecut de contestatia olivieri dar....e dat deja castigatorul?

cristi767

#18483
^
Întâi să se semneze contractul.

laszlo.robert

Încă nu a ieșit deflația oficială, după care trebuie depusă scrisoarea de garanție.Semnat contractul și faimosul ordin de începere a lucrărilor.Mai avem și modificările cu conexiunea pentru centura Oradei, mutatul spațiul de servicii mai spre graniță și noi exproprieri.Lot 3 este scurt dar nu este simplu.

realfanady

@laszlo.robert Hai ca nici greu nu este ... ceea ce este mai complicat este pasajul peste CF si nodul de la Satu Nou ... in rest daca ne sperie un tronson de A de 5-6km in zona de campie da o incolo de treaba.

ciprebbe

#18486
Pe lot 3 (scris gresit initial ca lot 1)deja se lucreaza in teren, Selina.
Nu va asteptati la utilaje si forfota gen UMB/Astaldi, dar s-a iesit si se marcheaza.
Nu am vazut sa se fi semnat dar e posibil sa existe deja contractul.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Cred ca se referea mai mult la complicațiile birocratice. Tehnic este un fleac. Dar birocratic nu pare chiar asa simplisim. Vezi ciotul A3 Petricani-Popasului unde stâlpii aia doi de la Popasului s-au mutat acum puțin timp și șantierul e pe final.

laszlo.robert

#18488
Cipri ,dar lot 1 nu este Suplacu-Chiribis ? Ori nu am înțeles eu bine.Exact mă refeream că se modifică puțin față de proiectul original (licitat),bine că a apărut acum înainte ca Selina să înceapă să proiecteze  . Știți bine cît durează la noi circuitul cu noi exproprieri.Tehnic sigur este o jucărie ,dar cu modificările de rigoare am ceva dubii că termenul va fi cel contractual.
PS. intre timp ai modificat.

ciprebbe

#18489
Da 3, lotul scurt de la granita(corectez acum, ms)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

voicul

WOW - Selina e in teren, desi nu are contract semnat?
Cata harnicie pe ei!

paulmare

La petricani inca nu au asfaltat, au adus doar borduri pe partea cealalta a intersectiei,
Horror e ca inca lucreaza Verta-tel la caminul de la breteaua spre CF

mvmocanu

#18492
Exista o drona si in Mures:


Edit: pare-se ca video-ul e de la CNAIR (https://www.facebook.com/cnadnr/videos/321202871806540/), dar cei de la ZideZi Mures l-au copiat. 

alin_simeriaveche

Interesant e ca se lucreaza. Cand am trecut zilele trecute aveam impresia ca este un santier parasit.

laszlo.robert

Filmarea este pusă cu o pagină În urmă,ori cum mulțumim.