News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 29 Guests are viewing this topic.

pasadia

Exista oricand varianta Vinci. Desi cred ca pana si francezilor le e sila de ideea de a construi prin albia Prahovei.

horatiu.cosma

^^^
Sorin62, aia e unele dintre autorizațiile pentru lucrări executate fără autorizație. Sunt niște excepții pentru ST și LD, fiindcă s-a lucrat în 2014-2015 fără AC, trebuiau cumva puse în legalitate, că doar nu se dărâmau. Vezi OUG 7/2016 pentru procedura asta specială de punere în legalitate. Dar repet, era o situație excepțională și era doar pentru ce s-a lucrat până în 2016. Nu mai funcționează azi.

Sorin62

Factura de 9,8 milioane emisă de Aktor în 30 aug a fost plătită în 13 sep.

danutzu_1069

Cam repede.... Cred ca scadenta era la 30 zile...
Anyway.... Bani sunt, dor de munca sa fie...

Ionut

Inca o victorie API contra CNAIR! Am castigat in instanta (fond) procesul verbal de receptie la A3 Gilau-Nadaselu! CNAIR va face recurs. Mai dureaza pana se judeca la CAB.

FOND: API CASTIGA: "Solutia pe scurt: Admite cererea. Obligă pârâta să comunice reclamantei documentele solicitate la punctul 1 din Petiţia nr. 68/10.03.2018 înregistrată la sediul său sub nr. 10/337/13.03.2018. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare, recursul urmând a se depune la Tribunalul Bucuresti – Sectia a II-a Contencios Administrativ si Fiscal. Pronuntată în şedinţa publică azi 13.09.2018. "




Aici aveti toate cele 7 dosare pe care API le are pe rol contra CNAIR si MFE.

NGC



Dagda

#17767
Astăzi se făceau măsurători în zona Râșnov pentru relocarea linilor electrice cu care se intersectează viitoarea autostrada.
O fi de bine? Suntem în întârzie?



Din ce zicea nenea linile de mica/medie tensiune vor disparea, iar linia de inalta tensiune de mai incolo va trebui ridicata? la 8 m inaltime de autostrada, daca se poate.


alexandruduma

Sunt curios cand scot grinda aia de acolo... sau ramane ca si amintire  O:-) Nici nu cred ca e treaba TS sa o scoata...

Europiu

^ Monumentul Contractului Pierdut  :lol:
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

danutzu_1069

Eu nu as scoate grinda. As umple-o cu pamant, idem si pe dinafara. Va face parte din decor...

Iceman

Alexandruduma ..superb....multumim :)....TS a lucrat impecabil păna acum...Cateva zile si vom circula pana la Nadasel ca prin Austria ;) :D

TibiV

Quote from: danutzu_1069 on September 15, 2018, 08:24:52 PM
Eu nu as scoate grinda. As umple-o cu pamant, idem si pe dinafara. Va face parte din decor...

Doar înăuntru.
O facem jardinieră.
Poate intrăm în GWR cu cea mare jardinieră monobloc... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dragos76