News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 29 Guests are viewing this topic.

NGC

Quote from: Ionut on August 20, 2018, 07:29:49 AM
Termenul 08.08.2018 este neschimbat in SEAP pentru TOATE cele 3 loturi Suplacu-Bors. Avem noutati pe surse pentru Suplacu-Chiribis si pentru contestatiile (posibile) de pe celelalte doua loturi?

Se asteapta decizia CAB pentru lotul 1, unde avem termen maine. ;)

interesantul

După cum arată șantierul, cred, sper că pe la 1 oct. va fi deschisa traficului aceasta secțiune.
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

NGC

"Realizarea Autostrazii Brasov - Targu Mures - Cluj - Oradea, Lotul 1: Targu Mures - Ungheni si Drum de legatura - relicitare"

Quote from: alinuttt on August 01, 2018, 03:16:24 PM
Se mai știe ceva de tronsonul Tîrgu Mureș-Ungheni?

Se reevalueaza oferta STRABAG.

Sa punem intre timp paie pe foc.

Cititi cu atentie motivarea CAB.



Si-au permis sa NU spuna adevarul referitor la justificarea alegerii celor 17 articole, desi stiau ca se va ajunge la CNSC. Probabil ca nu se asteptau la asa o decizie la CNSC si mai apoi la asa o decizie la CAB.

Sa sustii in fata CNSC si mai apoi CAB aceste lucruri neadevarate, spune multe despre ei. ;)

@Domnu' Sova: Cum era placa aia cu firmele care contesta pe nedrept? Mai aveti nevoie de alte demonstratii ca lucrurile stau de foarte multe ori altfel?

voicul

+1 pentru filmari

^La Gilau vad ca deja este la nivelul asfaltul de la UMB cu cel de la TS. Cum e in partea cealalta?
De ce Somes-ul curge acum pe ambele cursuri? Asa era si inainte?

^Straco ... sa avem noroc sa duca la capat lucrarea. Chit ca e 20 20 ... ca daca e o reziliere, ajungem lejer in 20 22.

Telvanni

A3, Bucuresti-Ploiesti, tronsonul in exploatare.

S-au facut foarte multe reparatii, pe ambele sensuri. Cele mai multe sunt pe prima banda unde s-a inlocuit stratul de uzura pe zonele unde erau gropi sau asfalt valurit. Multe trambuline au fost remediate.
Duminica am vazut o echipa lucrand chiar la zona de intrare pe A3 de langa DNCB.

Ce i-a apucat?

Iceman

#17405
Alexandruduma mutumim pt filmare :cheers:....Daca acest pod de la Gilau ar fi fost in stadiul asta in Germania,Franta,Suedia...etc....In maxim 14 zile ar fi finalizat si dat in circulatie...... :)
Sper ca cei de la CNIR sa faca receptia la sf lunii septembrie ca in octombrie sa se poata circula normal pana la Nadasel

flashu74

Mulțumesc alexandruduma pentru filmare. Șantierul de la pod Gilău este din categoria "favorite" pentru mine. A avut un ritm bun tot anul. E foarte clar că aici va fi în curând o deschidere.

ladposta

Pentru nostalgici:

Gilau -> Turda la 1x pe 31.07.2018



mihaihedes

#17408
@voicu

Pe canal cursul apei este controlat. Pe Someș curge tot ce vine.

Acolo așa a fost și înainte. Este albia canalului și albia Someșului.

Sorinus

#17409
Quote from: Telvanni on August 20, 2018, 09:24:54 PM
A3, Bucuresti-Ploiesti, tronsonul in exploatare.

Tronsonul asta era varza, nu neaparat ca si calitatea asfaltului cat ca aspect semi-abandonat. Probabil cu darea in folosinta a iesirii din Bucuresti, se asteapta la cresterea traficului si trebuie ''cosmetizat''.

adiarc

este clasica si foarte necesara intretinere....la cata se face in general nu e de mirare ca ni se pare ceva "ciudat"  :lol:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

pentium10

Un fotovideo montaj despre progresul A3 Bucuresti

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

cosminn

#17412
@Telvanni

Acolo este închisă banda unu fiindcă s-a și surpat terenul în zona depozitului Mega Image

tom_sawyer

#17413
Quote from: NGC on August 20, 2018, 05:56:15 PM
Quote from: Ionut on August 20, 2018, 07:29:49 AM
Termenul 08.08.2018 este neschimbat in SEAP pentru TOATE cele 3 loturi Suplacu-Bors. Avem noutati pe surse pentru Suplacu-Chiribis si pentru contestatiile (posibile) de pe celelalte doua loturi?

Se asteapta decizia CAB pentru lotul 1, unde avem termen maine. ;)

Solutia pe scurt: Admite cererea. Sesizează Curtea Constituţională în vederea soluţionării excepţiei de neconstituţionalitate. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 21.08.2018. Acordă termen pentru continuarea judecăţii cauzei la data de 03.09.2018, C1R.

Ionut

Vai de curu nostru. Deci o sa dureze un an de zile povestea la CCR?