News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 29 Guests are viewing this topic.

bugybuu

Quote from: Ionut on July 05, 2018, 01:11:33 PM
Diseara la 18:00 suntem si noi prezenti la protestul celor din Moara Vlasiei (&imprejurimi) pentru deschiderea nodului Moara Vlasiei. Poate mai sunt doritori sa participe, chiar daca nu sunteti din preajma.
Acuma te-am auzit la radio Europa Fm la stiri legat de protest.

Ionut

^ Legat de protest, inseamna ca s-au miscat repede cei de la Europa FM. Am vorbit si cu altii. Teoretic o sa acopere stirea cei de la Pro TV, Realitatea TV, Ziare.com si Hotnews (de ei stiu eu). Vom vedea ce iese.

mihaihedes

Oare nu-i învață și pe Pizzaroti pe A10 L 1 cum se face o suprabetonare mai repede ( să se miște mai tango) că la cum se mișcă acum  nu vor termina de suprabetonat podul peste Mureș nici în 2020.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk

alexandruduma


Ionut

A fost "protest" azi la Moara Vlasiei. Putina, putina lume, poate vreo 30 de oameni in varful protestului. :) Mobilizare slaba la nivel local, pacat. Bine, oricum, e un inceput. :)


Ionut

#16896
Alin Şerbănescu, purtător de cuvânt CNAIR: "Regulamentul de recepție nu permtie acest lucru. Pe de altă parte dacă am da drumul la acel nod, s-ar crea aglomerație."

:lol: Ce sa mai zici... auzi se creeaza aglomeratie. Pai sa tinem nodul inchis, asa nu va fi aglomeratie. Noaptea mintii. Si tocmai, regulamentul permite deschiderea nodului Moara Vlasiei pentru ca regulamentul permite receptii partiale, mai ales ca nodul e de sine statator, nu este ca la A10 unde se mai poate dezbate. Aici e clar. E un nod, functioneaza independent de cei 6,5 km DNCB-Petricani. Dar na, e mai usor sa zici ineptii si sa nu muncesti.

voicul

Hmm ... "s-ar crea aglomeratie" ...
Cred ca sunt aspiratiile omului de a deveni ministru al transportului, ca suna cam ca "Multinaţionalele vor pleca când avem autostrăzi"

Explicatia pentru dezastrul de la CNAIR:
"Multinaţionalele vor pleca când avem autostrăzi" pentru ca "s-ar crea aglomerație" in nodurile de intrare.

Allex

Pai si cei care "ar aglomera" nodul ce rute folosesc in prezent? Pe-acolo e mai liber? De unde le tot scot astia?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

API's BIG guns azi pe Campia Turzii-Targu Mures. Se lucreaza.

In sfarsit Strabag lucreaza. In sfarsit! In sfarsit putem spune ca isi respecta blazonul. Astaldi bine si foarte bine, ca de obicei. Geiger foarte bine pe ciot. Straco slabut, nu prea arata bine. Filmarea maine. Las doar cateva poze ca sa dormiti bine.

Straco. Pasaj A3 peste DN15 la vest de Hadareni.


Straco. Nod Chetani/Ludus.


Astaldi. Pod A3 peste Mures si cale ferata la vest de Ludus.


Astaldi. Zona Bogata.


Astaldi. Nod Iernut.


Geiger. Ciotul. Asfalteaza.


Strabag. In sfarsit mobilizati asa cum trebuie!


Strabag. Valea Izvoarelor.


Strabag. Valea Izvoarelor.


Strabag. Spatiu de servicii.


Strabag. Debleu cu zid de sprijin in NFZ (no fly zone, aici nu intra drona).


Noapte buna.

Allex

Ce "noapte buna" ca ne-a sarit tot somnul. Chiar asteptam ceva de sus de pe TgM - CpT.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

TibiV

Va trebui sa punem filmarea pe "speed 0,25", caci vad ca ati filmat din avion...

Multumim de poze, noapte buna, iar maine "scoatem apa" din F5... ;)

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

mihaihedes

Au mai multe utilaje la Gilău decât sunt pe A10.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk