News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 31 Guests are viewing this topic.

Ionut

Tirrena la Gilau, astazi, acum putin timp.



Inca 10 cife si e gata jumatate de pod.

alexandruduma

#16816
Si de sus (ora 11:30):

















Powered by API/PUM imgur uploader

danutzu_1069

Parca arata ciudat fara grinzile alea pe terasamant....
Ia sa le puna inapoi!

flashu74

Ce viteza au !!! Eu cred ca aici e cel mai bun ritm dintre toate santierele de autostrazi.

mihaihedes

Le-au luat 10 ani să le mute de acolo ZECE ANI.
Bine că nu mai sunt.
In două luni și jumătate mai avem o bucățică de autostradă.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk


tom_sawyer

Quote from: NGC on June 19, 2018, 03:00:21 PM
Inca una foarte calda.

"Proiectare si executie pentru finalizarea Autostrazii Brasov - Tg. Mures - Cluj - Oradea, Sectiunea 3C: Suplacu de Barcau – Bors (km 4+200 - km 64+450): Lotul 1 - Subsectiunea 3C1: Suplacu de Barcau - Chiribis (km 4+200 - km 30+550); Lotul 2 - Subsectiunea 3C2: Chiribis - Biharia (km 30+550 – km 59+100); Lotul 3 - Subsectiunea 3C3: Biharia - Bors (km 59+100 – km 64+450)"

Quote from: NGC on June 07, 2018, 09:45:35 PM
Am uitat sa va spun ca saptamana trecuta s-a incheiat oficial etapa de evaluare tehnica (+ DUAE). Ne pregatim de contestatii.

Deocamdata "pe surse" dar luati ca 100% sigur, prima contestatie e pe drum.

Este vorba despre contestatia asocierii conduse de OLIVIERI COSTRUTTORI pentru lotul 1. Nu cautati dupa contestatie ca inca nu este disponibila public.

O sa revin.

A fost publicata in SEAP.


danutzu_1069

Buna asa!
Multumim ptr filmare!

Ionut

Se pare ca in weekendul viitor vor să termine suprabetonarea. Sper sa reușească.

TibiV

Ce este cu terasamentul ala de la 1.38, la care se lucreaza?
Parca ar fi inca o bretea....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Da Tibi, este breteaua Cluj->Nadaselu. Cum vrei sa mergi de la Cluj la Nădășelu? Bine, de la Cluj la Borș... Dar deocamdată doar până la Nădășelu. :)

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

luc

Iar ieșirea de la Nadășelul (Borș )  e făcută de Bechtel, min 2.16, asfalt neatins de 10 ani!!

Ionut

Tibi, acolo cred ca pur si simplu refac terenul natural. Este in afara proiectului zona aia. Conform proiectului, avem breteaua pe rambleu si la baza rambleului este rigola. Si cam atat.


danutzu_1069

#16829
Nu este bretea, este readucerea terenului la starea initiala... Si probabil niste rigole...
Acolo vad ca a fost decopertat stratil vegetal... ceeace susține ce am scris: readucerea terenului la starea initiala

Suprabetonare.... depinde cat si cand/daca ploua