News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 11 Guests are viewing this topic.

yetiman

 :D Vrei sa spui de la Ungheni la Nadasel.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

alinuttt

Așa e, am modificat. Sunt focalizat pe tronsonul Câmpia- Tîrgu Mureș. :p

alin_simeriaveche

Chiar vroiam sa intreb....oare cand as putea circula pe ruta Ungheni - Simeria Veche...continuu pe A. Eu estimam finalul anului 20   20  :D daca totul ar merge bine

ciprebbe

Quote from: alinuttt on June 02, 2018, 11:13:29 PM
Mă ancorez prea puternic de optimism dacă spun că la finele anului viitor s-ar putea circula de la Ungheni la Nădășelu pe autostradă?

Teoretic chiar prin toamna 2019 daca se mentine ritmul actual.
Placut surprins de mobilizarea de pe cele 4 loturi, inclusiv la lalaiti care ieri se miscau cu talent iar progresele la terasamente sunt remarcabile.
Si la Straco a fost o surpriza placuta chiar daca din DN zici ca o lalaie si ei. Baga bine si inainteaza progresiv dinspre Hadareni spre Luna unde in capat ii asteapta viaductul peste Aries si supratraversarea DN.
Astaldi e din alt film, ca si UMB-ul la Deva. Au si terasamente de 5m deja ridicate (de sus nu se vede bine cotele pe verticala) avanseaza bine si la structuri si baga asfalt.
Geiger desi au un lot scurt s-au miscat bine de tot si nu au probleme in a finaliza si inchide santierul in 2018.

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Bulwyn

Astept filmarile cu nerabdare, din informatii ma astept la un mic foc de artificii. @Ciprebbe si @Ionut, multumiri pt informatii si reportaj. Sa speram ca peste 1-1,5 ani sa fie gata cele 4 loturi.
Ceeace ma duce la o intrebare ce s-a mai pus in ultimele zile: daca sunt informatii noi pt lot 1 tg-mures - ungheni? @ngc mai zic ceva vrabiutele?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


alinuttt

Cred că am vorbi de o premieră națională dacă un tronson lung pentru ce suntem obișnuiți(60 km)  s-ar finaliza într-un timp atât de scurt.

adiarc

contracte semnate la inceputul lui 2015 si probabil finalizate pana la sf lui 2019 daca nu crapa nici u  constructor.......asta inseamna de fapt 2 ani de intarziere ..(cam 2 ani executie prevazuti in ctr pt tronsoanele mai lungi )....si bineanteles vine in principal de la partenerul serios si birocratie.......
in continuare facem aceasi gafa de a semna contracte de executie fara a avea acorduri de mediu,avize,autorizatii,relocari, expropieri si mai nou si fara suficienti bani alocati...
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

zuma80

DEME in actiune!
Calde, de astazi!


Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Pentru A6!

zuma80

De la Gilau nu mai sunt vesti?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Pentru A6!

ciprebbe

Ce vesti mai vrei? acolo se numara ginzile :)))
Cred ca in momentul acesta sunt sus toate grinzile spre Nadaselu
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

zuma80

Exact o astfel de veste...  :).
Ultima poza de la fata locului arata 7 deschideri cu grinzi iar 9 fara, dupa vestea asta numerotarea este invers! :baby:
Pentru A6!

ciprebbe

Straco



Astaldi









Nod Iernut





Geiger





Strabag/Geiger


Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alexandruduma

#16497
Quote from: ciprebbe on June 03, 2018, 01:11:39 PM
Cred ca in momentul acesta sunt sus toate grinzile spre Nadaselu

Nu chiar toate :)





Powered by API/PUM imgur uploader

alexandruduma

#16498

horatiu.cosma

Quote from: ciprebbe on June 03, 2018, 01:26:55 PM
Straco

Strabag/Geiger



În plan apropiat e Geiger și în cel îndepărtat Strabag, nu  :D? Doar Geiger a început la un an după Strabag  :lol:.