Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 18 Guests are viewing this topic.

udar


urmeaza zone cu activitate, lucru pe care  l-as fi dorit sa-l vad la toate locatile la care am facut poze

poze unde se vede si activitate pe teren
aici se vede activitate la cele doua intersectari de drumuri cu A3 locatie aici

activitate la pasajul catre Suplac unde se turna beton




foreza in departare la celalalt pasaj peste autostrada


ceva depozit de materiale in acea zona o baza a lor


camioanele(cifaroame) care carau beton in zona la pasaj



udar


mai am doua seturi de poze care inca sunt in aparat si maine o sa le pun ................
:cheers:

nenea_hartia


laurashgeo

Quote from: udar on March 24, 2012, 11:27:25 PM





Felicitari pentru rigurozitatea de care ai dat dovada, udar!
Insa va rog sa-mi spuneti ca piesele metalice din pozele de mai sus nu sunt suport pentru sistemul de scurgere a apelor pluviale >:(
La pasajul Basarab care e facut in "capitala" sunt montate niste tevi pentru scurgerea apelor care arata a improvizatie facuta sambata dupa amiaza iar aici in mijlocul campului s-a cheltuit o avere.

Ionut

WOW, ce update! Multumim multumim! :cheers:
In cate locuri ai vazut activitate? Sau macar urme?...

udar


daca nu ma insel locuri cu activitate unde  am vazut eu sunt 6 iar pregatiri cu utilaje care erau in stationare 3-4.
poate se lucra pe mai multe locatii dar eu atat am vazut nu am avut acces pe tot traseu ,doar unde vedeam ceva si aveam drum.....

udar

aici se pare ca am avut probleme si cu aparatul ca am pierdut multe poze(au fost neclare) si am pus acumulatorul la incarcat pentru ca dadea eroare baterie descarcata dar arata la 50%......

poze  de langa baza Bechtel Chiribis care nu au iesit toate
aici era ceva activitate catre suplac niste camioane carau fier fasonat se vad in departare camioanele , am incercat sa ajung in zona prin satul Poiana, dar.............


pasaj peste drum baza Chiribis

pasaj spate baza Chiribis


depozit pe camp de grinzi de beton si fier


baza intre cele doua pasaje


am incercat sa merg prin satul Poiana aici,dar am gasit un podet improvizat ca si trecere peste acel canal si nu m-am riscat , imi este necaz ca nu am facut poza la el .............. poate mai ajung pe acolo si ...........

udar

#157
ultima serie de poze facuta la intersectare A3 cu 19E se lucra la fundatia pasajului sau aici o sa fie un nod
poate stie cineva cum o sa fie aici

primele poze sunt facute la dus dimineata se lucra doar pe partea stanga in directia Suplac iar pe partea dreapta nimic.........








acum dupa-amiaza la intoarcere se turna beton , se vede ca dimineata s-a cofrat si dupa-amiaza au turnat betonul.....







peste drum activitate zero


asta a fost tot
:cheers:

Ionut

Multumesc udar pentru poze si informatii! Grozav efortul tau! :cheers: Ma bucur sa aud de la tine ca ai vazut activitate, poate anul asta vom vedea cei 18 km promisi de pe 3c gata... chiar sunt curios. Pacat ca nu mai fac updateuri pe siteul oficial.

iuli

Wow!!! Multumiri de poze!!!
Chiar si uitasem ca cica cineva se face ca lucreaza pe aceste tronsoane. Intr-adevar, impresionant acel viaduct peste lacul de acumulare. Va fi o imagine emblematica pentru acest tronson.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

adsailton92

Salut,
Nodul de pe A3 de la Turda. Arata superb noaptea. Occidental. :)


Drumuri Bune!

budrom

  Duminica dupa-amiaza, (ciudat, exact cand au fost facute niste poze, afisate ulterior pe un alt forum),
ministrul  MTI a efectuat o vizita neanuntata si a constatat ca...

http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/vrem-sa-terminam-o-autostrada-in-mai-putin-de-2-luni-surpriza-ministrului-pe-santier-nu-luc.html

Ionut

@adsailton92: multu' pentru poze, arata intr-adevar foarte funky! :D

@budrom: Nazare e plin de surprize. :o Ar fi bine sa termine B-Ploiesti in 15 mai, dar tare mi-e ca sarim si acest deadline. Ma bucur totusi ca Nazare sta cu gura pe ei. Cel putin avem un constructor roman serios: UMB. Bravo lor si rusinica pentru ceilalti.

davyl

Quote from: Ionut on March 27, 2012, 12:37:31 PM

@budrom: Nazare e plin de surprize. :o Ar fi bine sa termine B-Ploiesti in 15 mai, dar tare mi-e ca sarim si acest deadline. Ma bucur totusi ca Nazare sta cu gura pe ei. Cel putin avem un constructor roman serios: UMB. Bravo lor si rusinica pentru ceilalti.
Sa ma iertati daca spun o tampenie, insa nu trebuiau sa termine in decembrie si sa curga penalizarile... N-am citit nimic despre asta... Nu au penalizari la contract? Ca daca nu au isi permit sa lungeasca, cat vor, nu?

Ionut

Quote from: davyl on March 27, 2012, 04:01:03 PM
Sa ma iertati daca spun o tampenie, insa nu trebuiau sa termine in decembrie si sa curga penalizarile... N-am citit nimic despre asta... Nu au penalizari la contract? Ca daca nu au isi permit sa lungeasca, cat vor, nu?

Ba da, asa trebuia, asa si-au asumat, 15 decembrie 2012. Lotul 3 (cel de langa Ploiesti) a fost terminat la timp si "zace" nefolosit cu toate elementele pe el... iar celelalte, inclusiv lotul italienilor, au nou termen asumat 15 mai. Si da, din decembrie curg penalizari, doar ca se pare ca nu-i intereseaza prea tare de nu lucreaza duminica... pentru ca, spre exemplu, Alpine (pe Arad-Pecica) lucreaza si duminica - asa cum v-am aratat in pozele mele din vizita de la Timisoara si asa cum tot spune si nenea_hartia ca lucreaza de rup.

Are dreptate ministrul aici legat de seriozitate! Se pare ca e mai ieftin sa tii lumea acasa duminica si sa intarzii si sa iei penalizari... decat sa lucrezi duminica si sa termini mai repede.