News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 31 Guests are viewing this topic.

alexandruduma

Pai vezi, eu pe alea le-am uitat si tot mi-a dat septembrie la calcul. Dar hai sa zicem ca alea ar merge in paralel dupa ce pleaca de acolo grinzile.

voicul

Eu vad partea buna:
TS chiar are bani (luati de la banci probabil) sa termine anul asta lucrarea fata de AKTOR care ...
Ca nu se da receptioneaza podul (mai stii ce si cum) e alta poveste, dar macar sunt sanse sa fie gata.
La AKTOR pe A3 e cu cantec si daca mai lasa si pentru la anu vreo 15% ... ii dam drumu ... in 20:20

GDPR

^^Da, intai trebuie sa plece grinzile, ca sa poata sa inceapa lucrarile la cei 500m de autostrada si la bretea. Noroc ca terasamentele la autostrada sunt in mare parte facute, dar chiar si asa, mai devreme de sfarsitul anului nu cred ca termina.

GDPR

Anunt de atribuire din 16.04:

QuoteDenumirea atribuita contractului de autoritatea contractanta: Prestari Servicii in vederea achizitiei serviciilor de cadastru si evaluare in vederea dobandirii prin expropriere/transfer a imobilelor necesare realizarii lucrarii de utilitate publica Autostrada Bucuresti - Brasov, tronson Bucuresti - Ploiesti, km 2+450 - km 62+500

Descrierea succinta a contractului sau a achizitiei/achizitiilor: Obiectivul general al contractului este achizitia de servicii de cadastru si evaluare pentru dobandirea prin expropriere/transfer a unui numar de 1430 imobile estimate, necesare executarii lucrarii de utilitate publica "Autostrada Bucuresti - Brasov, Tronson Bucuresti - Ploiesti km 2+450 - km 62+500".

Valoarea totala finala a contractului sau a contractelor: 1,071,899.4 RON   

NUMELE OPERATORULUI ECONOMIC CARUIA I-A FOST ATRIBUIT CONTRACTUL: CORNEL & CORNEL TOPOEXIM S.R.L

Despre ce terenuri o fi vorba?

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

SILVIUFG

 :gj: ciprebbe!! Parca nu prea e activitate pe acolo in jurul pilelor. Sau ai filmat tarziu?  :o

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

SILVIUFG

Si ce?? TS nu lucreaza duminica???  :lol: Scuze.... nu am facut legatura dintre data din titlu si ziua din saptamana.

alexandruduma

Vezi in pozele de mai sus ca lucreaza si duminica. Cu 4 oameni la armaturi.

GDPR

^Asta din cauza ca subcontractorul avea termen de finalizare a armarii pilei :)

voicul

Nu se mai aude nimic de A3 granita - Biharia?

Ionut

Ce sa se audă? Vezi în tabel... asteptam evaluarea ofertelor.

horatiu.cosma

NGC, ce mai zic vrabiutele de 3A2, 3B1, 3B2, 3B5?

esendy

este vreo sansa sa se circule pe nadaselu-gilau in 25 august?

ciprebbe

#15854
cu bicicleta doar, tu nu vezi filmarile si pozele?  :)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe