News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 28 Guests are viewing this topic.

alexandruduma

#15750
La plimbare cu bicicleta... și nu am fost singur, am mai întâlnit 3 grupuri de bicicliști. Pana la urma e folositoare la ceva autostrada.  Poze mai multe mâine.



Powered by API/PUM imgur uploader


Sent from my SM-J320F using Tapatalk


Ionut

Ati platit bilet pentru muzeu? Ca exponatele trebuie și ele îngrijite cumva.

alexandruduma

Cred ca am prins ziua portilor deschise...  O:-)

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alexandruduma

Iti dai seama ca in absurditatea situatiei aveam si o alternativa, puteam sa mergem pe A10... poate data viitoare ☺

Sent from my SM-J320F using Tapatalk


Ionut

Hai pune pozele alea. Macar poze sa avem dacă nu putem circula. :D Ar trebui să se țină bine muzeul.

alexandruduma





TibiV

#15760
 :wtf:
Cate alunecari sunt de fapt acolo ?!....

Si salcami plantati... nimic ?!...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Europiu

#15761
Mda... Să ne facem griji? ciprebbe, bridge?
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

dumbravaandrei

#15762
Quote from: alexandruduma on April 10, 2018, 10:27:36 PM






Asta e tasare sau alunecare?!?  ???  ???
Cumva ma asteptam la mai multe inierbari si/sau plantari de arbori cu radacina adanca (nu sunt horticultor, dar am impresia ca salcamul la altitudinea aia nu prea se pune - dar la o adica puteau insamanta cu lucerna ca aia isi baga radacinile si la 30-40m. Iar de crescut, creste repede). Cumva as zice ca ce a surprins Alexandru Duma sunt mai mult tasari decat alunecari (adica nu pleaca dealul). Dar la prestigiul UMB nu au fost astia in stare sa compacteze cum trebuie ???

"Noroc" ca au receptia facuta. Vorba lui cprebbe... nebanuite sunt caile cn***

Ionut

Alea par sa fie niste santuri sapate de precipitatii si/sau de topirea zapezii. Sunt cateva taluzuri alunecate, se vad si ele in poze. Nu par grave... dar na, teoretic trebuie reparate.

alexandruduma

#15764
Ce se vede e pamantul rezultat in urma sapaturilor si taluzat in afara autostrazii. Nu e dealul "original". De acord ca nu arata prea bine dar nu pune probleme autostrazii. Singura alunecare mica este cea din zona padurii, dar din nou, nu cred ca pune probleme. In schimb nu prea mi-au placut gardurile de protectie. Sunt locuri unde animalele pot intra pe sub gard.



Aceeasi situatie dar pe M35 la vecinii maghiari... un pic mai profi, nu?