News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 29 Guests are viewing this topic.

teoneo

Continuam. Vedere spre Vest. Peste Mures e Ludusul.



Peste apa, cf PT, celebrul P12 cu gaze rrarrefiate.


Vezi P74-detaliu P12

+ zoom spre Vest/Ludus.



Intoarcere spre Est (spre DJ153E).



Multumim frumos pentru sprijin tuturor celor care au contribuit la scurta si concentrata vizita la cele doua obiective!

TibiV

Si noi multumim celor care au facut "scurta si concentrata vizita"...
Din pacate...
Quote
Sorry, you can't repeat a karma action without waiting 1 hours.
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rizzuh

Fac un programel care sa dea +1 la fiecare ora? :lol:

TibiV

Nttt....

Ca il copiaza unii cu "-" in loc de"+"...
:lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

CNAIR prin vocea lui Serbanescu afirma ca nodul Iernut e avansat  :lol:. E vina noastra ca nu sunt informati, nu am filmat de mult timp in zona. Pana apare si filmarea, ii transmit eu domnului Serbanescu ca nodul rutier Iernut are un avans magnific de vreo 1% (ceva decopertari, o retea de gaze in curs de relocare si cam atat).

laszlo.robert

#15620
Am și eu o întrebare pentru  specialiști :La P12 utilajului din imagine este o foreză specială pentru zonă cu gaze sau bănuiesc țiței ? Văd că nu folosesc Zublin.
PS . Mulțumim de poze și efort.Teoneo ai văzut cumva dacă pe loturile Strabag și Geiger activitatea este la fel de intensă ca aici sau lucrează în ritmul de anul trecut -mai ales Strabag ?

Ionut

@teoneo

Excelente fotografiile dar si explicatiile! :cheers: Apropo de explicatii, ai putut afla ceva noutati despre gazele de la P12? Motive de ingrijorare? Ramane cum am stabilit, se continua lucrarile asa, mai cu grija, da? :)

ciprebbe

Care din voi poate decupa secventa cu Nodul Iernut in stadiu avansat de executie din declaratia de aseara? (in PM)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rizzuh


rocklee

teoneo...multumim pentru fotoreportaj un mare +1 de la mine ....si un pahar de cola in cinstea ta .... :gj: :cheers: :cheers: :thumbsup:

perfidus

^^ @laszlo.robert - imi dau si eu cu parerea: nu cred ca e un utilaj special acela din poza la P12. nu fac reclama dar Zublin este numele firmei ce se identifica practic cu activitatile de forare (piling) pentru constructia de autostrazi in Romania. Utilajul din poza e produs de Bauer si daca nu scrie Zublin pe el nu inseamna mare lucru  ;)

+1 teoneo pentru pozele ce ne arata ceva progrese in zona si pentru explicatii!
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

Allex

Se laudau ASCORO pe facebook ca diseara vom avea imagini aeriene de pe A3 la intrarea in Bucuresti. Ca tot intrebase cineva recent.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

#15627
Inainte de ei vin eu cu niste poze. Nu am reusit nici de data asta sa filmez cu drona veche... interferente foarte mari si imaginea are artefacte (nu stiu daca e de la interferente sau de la altceva). In fine, doar cateva poze de la noi.

A3 Petricani-DNCB, Aktor. Azi, vreme perfecta, miscare slaba. De ce? Pai poate ca au calculat cati bani au alocati in buget si s-au adaptat la noua filosofie - bugetam insuficient ca oricum nu cheltuim. Deh, degeaba am tipat prin presa in decembrie si ianuarie. Degeaba. Acesta este rezultatul.

Zona Gherghitei - stanga giratoriul Gherghitei, podul peste Balta Saulei si rampa viaductului peste calea ferata.






















Ionut

Rampa podului peste CF si podul/viaductul in sine.














Ionut

^ Continuarea spre si peste CF.