Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 14 Guests are viewing this topic.

iuli

Vai si cat s-au infoiat atunci pe la toate televiziunile toti PDL-istii ca vor face si drege cu Autostrada Transilvania. Vai si cati natangi au crezut orice cuvant!!  :zen:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

adsailton92

Salut,
Pana una alta 2 poze cu A3 langa Turda, una cu Centrul Logistic Kaufland, care arata clar, impactul economic.

...si una cu A3, mai precis viaductul, care "ataca" Culmea Sandului, calcaroasa, tot langa Turda

Drumuri Bune!

Ionut

WOW, nu stiam ca viaductul ala e asa lung. Arata impresionant! Merci pentru poze! :cheers:

adsailton92

Daca nu ma insel, cred ca este al doilea ca dimensiuni, dupa cel de la Suplac'. Oricum un element de referinta pentru aceasta autostrada

udar

#139
cateva poze cu viaductul de la Splac astazi , maine o sa pun mai multe poze de pe acest tronson care se vrea gata anul asta............




:cheers:


Ionut

Merci de poze udar! :cheers:
Ma asteptam sa fie asfalt pe viaductul de la Suplac... :ohno:

Ionut

Nu cred ca s-a pus articolul asta...

QuoteBucureşti-Ploieşti, autostrada amânărilor: întârzierile au fost sancționate cu jumătate de milion de euro

Drumul nu va fi gata nici peste o lună şi jumătate, aşa cum promisese în decembrie 2011, când ar fi trebuit inaugurat, ci la începutul verii. Cel care a dat noul termen este directoru de investiţii din cadrul CNADNR, Vasile Chioaru, care a declarat pentru PROtv că întârzierea a fost generată de vremea rea de la începutul anului.












sursa: Adevarul

Habar n-am de cand sunt pozele...

nenea_hartia

Quote from: Ionut on March 24, 2012, 07:23:28 AM
Habar n-am de cand sunt pozele...
Sper că ultima nu e recentă, pentru că atunci e jale mare...

@ udar: abia aştept să văd restul pozelor. Nu cred că există lucrare mai misterioasă în România. Exceptând filmul lui eurocopter şi poze mai vechi ale viaductului, nu ştiu dacă mai există alte imagini de acolo. Mulţumesc!  :)

udar

#143
am revenit cu poze de la viaductul de la Suplacul de Barcau






poze in apropierea viaductului















udar


o alta serie de poze chiar langa viaduct






















udar

#145
unde se opreste viaductul :(

pentru ca viaductul sa aibe continuare este nevoie de dispara acest pamat si facut un pasaj peste autostrada la strada Zarandului http://maps.google.com/maps?saddr=Suplacu+de+Barc%C4%83u,+Rom%C3%A2nia&hl=en&ie=UTF8&ll=47.249028,22.523088&spn=0.007487,0.013711&sll=37.0625,-95.677068&sspn=35.768112,56.162109&oq=suplac&t=h&mra=ls&z=16


viaduct


rotire 180 grade



viaduct



rotire 180 grade
catre strada Zarandului




pe aici trebuie continuata autostrada




udar

#146
continuare traseu

continuam cu un alt viaduct care la fel este si el parasit

locatia aici

















vedere dreapta borna BN13

vedere stanga borna BN13





udar

#147
traseul continua

alte poze de la un pasaj peste autostrada in aceasta zona intersectia A3 cu 190E aici












udar

#148
mergem mai departe

acum poze de la alta locatie cele 2 pasaje peste A3 unul este abandonat de foarte multa vreme iar altul este la inceput si este activitate la el
poze de aici











poze facute de pe 767A unde era si ceva activitate
in departare pasajul de mai sus






udar


tot pe traseu am mai gasit mici urme de activitate veche

poze de la intersectia A3 cu 1P lucrare inca fara activitate
poze de aici