Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 18 Guests are viewing this topic.

Dominik

You're in Steelers Country

Iceman

Asteptam vesti noi de pe A3........ :D.....Sper sa fie numai bune :cheers:

teoneo

Pana pune Cipri filmarea, pun 3 poze facute ieri (de aici/gps) pe sectorul Strabag:

Catre parcarea/spatiu de servicii (au aparut stalpii de iluminat):


Se vede ca s-au apucat de forarea pilonilor pe partea dinspre deal: Zublin a aparut pentru a realiza "Structura de sprijin km8+917.90--km9+142.90" (partea sudica, spre deal) care se va face pe piloni forati de 14m adancime, diametru 1.2m. Pilonii de pe partea nordica au 18m adancime. Deci, pe timpul iernii se foreaza.


Putin mai spre vest. Se vede din structura de sprijin realizata (pe partea nordica, sens TgM-CampiaT: "Structura de sprijin km8+816.35--km9+201.70")






Powered by API/PUM imgur uploader

Dominik

Tirrena Scavi mai lucreaza la podul peste Somes sau au plecat in vacanta ?
You're in Steelers Country

Ionut

Tirrena a lucrat și azi (duminica) la pod Gilău. Vor lucra până pe 23 decembrie. Vor reveni apoi la munca in ianuarie dar rămâne de văzut când, dacă imediat pe 3 ianuarie sau mai tarziu, în funcție de vreme...

ciprebbe

#14900
O surpriza placuta pentru mine ce am descoperit in premiera pe teren...

https://youtu.be/ooBwKcbQf8w

LE:
sunt 7 km filmati din cei 8 autorizati in mai 2017
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Iceman

#14901
Multumim Ciprebbe..... :cheers:...Ce bine sa miscat Astaldi...Incredibil...Sper sa tina ritmul asta...Comparativ cu lotul lui Strabag acest lot ii mai greu sau mai usor de construit?

ciprebbe

In podurile de la Bogata "se joaca" acest lot si in relocarile LEA.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

E mult mai greu ca lotul Strabag. E mai lung. La Bogata este pod dublu peste Mureș. Plus relocari LEA.

SB76UFO

Ce verde e campul! zici ca-i primavara.
"Prostia este eternă și invincibilă"

alinuttt

Pe Bogata-Câmpia Turzii care este situația?

Dominik

Ce surpriza placuta cu avansul, multumim Ciprebbe, destule LEA de relocat... +1
You're in Steelers Country

Ionut

^^ Este miscare si de la Chetani la Campia Turzii (lotul Straco). Chestiuni incipiente deocamdata, din ce stiu eu. Dar se misca... Poate are Cip detalii mai precise.

nrb

Sunt multe lucrări care se pot executa iarna, sigur nu sub -10 grade. Noi nu prea suntem obișnuiți cu asta, dar se poate.

ludus

Pe lângă podurile de la Bogata,  Astaldi mai are de realizat podul de la Ludus si supratraversarea caii ferate în aproprierea nodului Chetani.
T. Luduș