Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 16 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Vice33

#14491
De pe ce tronsoane (din ce zone) sunt imaginile ale A3...?

dr4qul4

Gherghitei. Sau mai simplu, capatul din Bucuresti.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

SILVIUFG

Toate 3 sunt de la intrarea A3 in Bucuresti. Prima de la supratraversarea peste CF Buc-Constanta si celelalte doua de la str. Popasului. Faine poze fac vrabiutele.  :D

ciprebbe

Stati sa vina soimul cu privirea lui agera :) E la prelucrat.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Vice33


hepea

Vai ce aproape e de casele alea....  >:(

dr4qul4

E cartierul Domus Stil facut de negoita. Cartierul nu era acolo cand s-a inceput constructia autostrazii.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

hadrian

Am trecut de 2 ori pe zi in zona.Era agitatie de la 07.30 pana la 18.15 cand se parcau utilajele.La pilonii centrali se lucra alaltaieri seara la lumina reflectoarelor...adica faza lunga a unei masini :)
Pilonul dinspre case are de aseara armatura ridicata vreo 3m fata de ce vedeti in poza.Azi dimineata era front de oameni pe partea dinspre CB,cred ca lucrau la parapeti.

Vice33

De ce au făcut radier și stâlpi pe mijlocul DN-ului? Nu le ajungeau lungimea grinzilor?

dr4qul4

Pentru ca asa era proiectul de la bun inceput.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

ciprebbe

#14501
https://youtu.be/wsWkkFhwGig

Aici, spre deosebire de A10, Aktor are toate sansele sa se incadreze in termen.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

carutasul

Aktor? Nu sunt mâncătorii de Pizza Friptă?

dr4qul4

Impresa Pizzarotti au avut acest contract inainte. A fost reziliat pentru ca au adaugat a 3-a banda si nu li s-a mai putut suplimenta contractul. Asa a ramas aceasta bucata in aer.
Acum Aktor a castigat si am impresia ca trag tare aici si vor muta totul pe A10. Bine, trag tare e un fel de a spune, cam astea sunt toate utilajele lor.  :lol:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

carutasul

Scuze, memoria mea s-a cam învechit se pare, eu credeam că e exact invers. Totuşi pe lotul ăsta mi se pare că se mişcă destul de ok.