Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 26 Guests are viewing this topic.

NGC

Quote from: Europiu on October 20, 2017, 06:29:38 PM
Quote from: NGC on October 17, 2017, 03:39:11 PM
V-am zis ca daca totul merge bine, saptamana asta veti fi ocupat cu berile. :D

P.S. Saptamana inca nu s-a incheiat. ;)

Vorbim de saptamana lucratoare sau de cea calendaristica?

Nu este vorba doar de A3. Am scris mai mult aici.

kumar


vladb

^ Masinile alea parcate la capatul grinzilor sunt ale Tirrenei? Parca erau vreo 5-6 utilaje azi parcate...

kumar

^ Am vazut si eu o basculanta albastra si inca un utilaj, dar nu pot sa spun ale cui erau, nu am trecut pe cealalta parte.

pentium10

Statia de asfalt Strabag, azi, duminică la ora 10 functionea. Ne pregătesc ceva bun. Începe sa prindă contur și clădirea din parcare scurta durata.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Ciprianul

Oare cat va dura pana vom avea o firma castigatoare pe tronsonul Suplacu Bors?
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

ciprebbe

Nu putem avea doar o firma castigatoare acolo, sunt deja 3 loturi licitate :) pe doua va fi bataie mare (mai ales lotul de la granita).Pe ultimul, unde e campul de sonde, cred ca vom numara firmele pe degetele de la o singura mana.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ciprianul

#14392
^Multumesc de raspuns Cipri numai sper sa nu o lalaiasca cu licitatia.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

laszlo.robert

Care sunt loturile lansate in SEAP anuntate azi "in premiera "  (2 mrd lei din Autostrada Transilvania) ,de catre Ionita ? Banuiesc e vorba de cele dintre Nadaselu si Zalau despre care s-a discutat saptamina trecuta.


ciprebbe

C.N.A.I.R. S.A. a finalizat procesul de elaborare a documentațiilor de atribuire și a transmis spre validare la ANAP urmatoarele proceduri:.....

e o mica, mare diferenta...
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

perfidus

^ Noi cei de pe aici o stim, dar restul lumii nu prea stie :D.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

alecu26

Quote from: ciprebbe on October 23, 2017, 11:08:05 AM
Nu putem avea doar o firma castigatoare acolo, sunt deja 3 loturi licitate :) pe doua va fi bataie mare (mai ales lotul de la granita).Pe ultimul, unde e campul de sonde, cred ca vom numara firmele pe degetele de la o singura mana.

Sunt maini si cu degete mai putine de 5.  ;) Eu zic ca acolo sa zicem mersi daca avem 1 oferta macar, sa nu anuleze licitatia. Daca sunt 2, si din care una e un JV serios sa mergem la biserica si sa ne apucam de pupat moaste.
Drumurile noastre POATE;

Iceman

Pe cele 3 loturi intre Bors-Suplacu sau facut deja expropierile?....Chiar si cele suplimentare?

alecu26

Nu prea au de ce sa fie suplimentare. Sau ai tu ceva exemplu concret?
Drumurile noastre POATE;